Serce 13-latka na chwilę przestało bić

2023-11-11 16:03:27(ost. akt: 2023-11-10 17:34:34)
Zdjęcie jest ilustracją do tekstu

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu

Autor zdjęcia: archiwum WSSD

Ostatnie chwile wakacyjnej beztroski Michał Wójcik z Iławy spędzał na wędkowaniu. Okrutny los sprawił, że podczas zarzucania wędką dotknął linii wysokiego napięcia i został porażony prądem. Jego serce na chwilę przestało bić…
Ten dramat rozegrał się 2 września.

Michał z rodziną spędzał czas nad stawem na połowie ryb. Podczas zarzucania dotknął wędką linii wysokiego napięcia. Doszło do tragedii; w wyniku porażenia prądem serce chłopca przestało bić.

Dzięki natychmiastowej reakcji i podjętej reanimacji udało się przywrócić do życia 13-latka, ale jego życie już nie jest takie jak przed tym feralnym dniem. W pierwszych dniach września nie szykował się do szkoły; walczył o życie na Oddziale Intensywnej Terapii Wojewódzkiego Szpitala Dziecięcego w Olsztynie.

W wyniku niedotlenienia nastąpiło ciężkie uszkodzenie niedokrwienno-niedotlenieniowe mózgu.

Po miesiącu na Oddziale Intensywnej Terapii Wojewódzkiego Szpitala Dziecięcego w Olsztynie w wyniku zakażenia sepsą został przeniesiony na Odział Zakaźny. Obecnie Michał Wójcik przebywa na Oddziale Neurologiczno-Rehabilitacyjnym, gdzie specjaliści pomagają mu stanąć na nogi.

Michał od momentu wypadku jest chłopcem leżącym, niezdolnym do samodzielnej egzystencji, wymaga całodobowej opieki. Nie jest w stanie samodzielnie jeść, pić, poruszać się.

— Lekarze twierdzą, że pozostaje bez logicznego kontaktu; my wierzymy, że to wszystko się jeszcze odmieni — mówią bliscy Michała. — Potrzebujemy dziś waszego wsparcia. Dzięki pomocy Michałek będzie miał możliwość podjęcia specjalistycznej rehabilitacji, zaopatrzenia w odpowiedni sprzęt rehabilitacyjny, a także środki pomocowe. Prosimy, zostańcie z nami i razem przywróćmy Michałkowi dawne zdrowie.

Nie możemy pomóc im w codziennej walce, ale poprzez wpłaty możemy zdjąć jeden ciężar z bagażu, jaki muszą dźwigać.

Towarzystwo Przyjaciół Dzieci Zarząd Miejsko-Gminny w Iławie założył internetową zbiórkę na portalu siepomaga.pl. Wystarczy wpisać w wyszukiwarkę: TRAGEDIA podczas łowienia ryb… POMÓŻ Michałkowi wrócić i dorzucić swoją cegiełkę. Każda złotówka ma znaczenie.
al