Ulica Skłodowskiej-Curie w Olsztynie nie do poznania [ZDJĘCIA]

2023-11-09 16:35:19(ost. akt: 2023-11-09 15:13:31)

Autor zdjęcia: Zbigniew Woźniak

Już nie zwykła trasa, a deptak, któremu towarzyszy szpaler drzew. Ulica Skłodowskiej-Curie zdecydowanie zmieniła swój charakter, a uroku dodają jej właśnie posadzone graby.
Tramwajowa inwestycja to nie tylko wymiana podziemnych sieci, budowa trakcji czy przebudowa układu drogowego. To jednocześnie zdecydowana metamorfoza części miejskiej przestrzeni.

Fot. Zbigniew Woźniak

Zmiany są zauważalne praktycznie na całej długości realizowanego projektu. Szczególnie widoczne są w Śródmieściu i w pobliżu historycznej części naszego miasta. Dziesiątki posadzonych drzew, nowe nawierzchnie chodników, przestrzeń zwrócona pieszym - tak zmienia się nasze miasto.

Fot. Zbigniew Woźniak

Niejako naturalnym przedłużeniem Starego Miasta stał się fragment ul. Skłodowskiej-Curie między Wyzwolenia a 11 Listopada. To odcinek, który już nie będzie dostępny dla ruchu samochodowego.


— Już możemy zaobserwować, jak zmieniła się ta ulica — mówi prezydent Olsztyna, Piotr Grzymowicz. — Poza nową nawierzchnią właśnie zostało tu posadzonych osiem grabów, które w pełnej krasie będziemy mogli podziwiać od wiosny. Do tego zostaną tu ustawione ławki czy kosze na śmieci. To kolejna przestrzeń, którą zwracamy mieszkańcom.

Fot. Zbigniew Woźniak

Nasadzenia przez pięć lat będą objęte opieką wykonawcy. Miejsca zostały wybrane w taki sposób, aby nie kolidowały z istniejąca infrastrukturą podziemną, a także nie utrudniały w dojściu do budynków i lokali usługowych. Kolejne nasadzenia pojawią się także w rabatach zaprojektowanych na pl. Jedności Słowiańskiej, m.in. przy rondeli.

Fot. Zbigniew Woźniak

Zadrzewianie realizowane przy okazji budowy nowej tramwajowej infrastruktury to niemal trzy tys. drzew. Dotychczas zasadzonych zostało ponad 1,8 tys.

Fot. Zbigniew Woźniak

Fot. Zbigniew Woźniak


Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. olsols #3112018 10 lis 2023 16:08

    Wygląda to absurdalnie. Brak samochodów, więc zieleń powinna być na całej długości ulicy. Kilka drzew nie poradzi sobie z tą wyspą ciepła.

    odpowiedz na ten komentarz

  2. ewerest #3112011 9 lis 2023 16:58

    Na Skłodowskiej-Curie imprezy kończą się o 9 rano w niedzielę, ciekaw jestem co na to drzewka ?

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz