Port Lotniczy Olsztyn-Mazury zyskuje nowy wakacyjny kierunek na lato 2024

2023-11-10 09:03:04(ost. akt: 2023-11-09 15:15:58)

Autor zdjęcia: arch. Port Lotniczy Olsztyn - Mazury

Największy polski touroperator – Itaka, rozszerza ofertę wakacyjnych kierunków z wylotem z Lotniska Olsztyn-Mazury w sezonie lato 2024, uruchamiając sprzedaż wczasów w Bułgarii. Tym samym przyszłoroczna siatka połączeń czarterowych warmińsko-mazurskiego portu zwiększa się do trzech, obejmując loty do tureckiej Antalyi oraz do tunezyjskiej Enfidhy. Zarząd Portu Lotniczego Olsztyn-Mazury podkreśla, że do aktualnej oferty mogą dołączyć kolejne kierunki.
Loty czarterowe na bułgarskie lotnisko w Burgas będą realizowane w każdy piątek od 21 czerwca do 6 września 2024 roku. To druga, po tureckiej Antalyi, destynacja tego touroperatora dostępna bezpośrednio z warmińsko-mazurskiego portu.

Wczasy w Turcji, które cieszyły się bardzo dużą popularnością minionego lata, powrócą do rozkładu lotów również w czerwcu 2024 roku i będą odbywały się w każdą środę do końca września.

W przyszłym sezonie letnim powróci również specjalna promocja dla wszystkich klientów Itaki wylatujących z Szyman – parking na lotnisku tylko za 1 zł.
.
Bułgaria, nazywana klejnotem Bałkanów, kusi swoimi malowniczymi plażami nad Morzem Czarnym oraz urokliwymi górami. To idealny kierunek na wakacyjny urlop dla każdego, również dla rodzin z dziećmi. Wybrzeże Bułgarii przyciąga turystów krystalicznie czystą wodą, piaszczystymi plażami i ekscytującym życiem nocnym w kurortach takich jak Złote Piaski czy Słoneczny Brzeg. Podróż do Burgas będzie trwała ok. 2 godziny, samolotami mogącymi zabrać na pokład 189
pasażerów.

— Nowy kierunek wakacyjny i rozszerzona współpraca z Itaką, to efekt doskonałego odbioru tegorocznego hitu, jakim wśród mieszkańców naszego regionu stało się połączenie z turecką Antalyią. Nieustannie szukamy możliwości rozwoju naszego regionalnego portu i taką szansą są chociażby oferowane przy współpracy z biurem podróży - połączenia turystyczne. Miniony sezon pokazał, że popyt izainteresowanie na tego typu usługi jest ogromny i będziemy ten utrzymujący się trend wykorzystywać — podkreśla Marcin Kuchciński, Marszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego.

— Decyzja Itaki o rozszerzeniu oferty wakacyjnej z Portu Lotniczego Olsztyn-Mazury podkreśla rosnący potencjał regionu i naszego lotniska. Jesteśmy dumni z zapewnienia mieszkańcom Warmii i Mazur oraz północno-wschodniej Polski większego wyboru destynacji wakacyjnych z lokalnego lotniska, gwarantując wygodę i komfort podróży — mówi Wiktor Wójcik, Prezes Zarządu Warmia
i Mazury Sp. z o.o., operatora Portu Lotniczego Olsztyn-Mazury w Szymanach