Kolejny pożar tej nocy, tym razem w Lidzbarku Warmińskim. Są trzy ofiary

2023-11-09 08:28:38(ost. akt: 2023-11-09 08:46:39)

Autor zdjęcia: pixabay

To już trzecia tragiczna sytuacja, do której doszło w nocy z środy na czwartek (8/9 listopada) na Warmii i Mazurach. Tym razem pożar wybuchł w kamienicy w Lidzbarku Warmińskim. Na miejscu znaleziono ciało mężczyzny. Do podobnej sytuacji doszło również pod Olsztynkiem i w Elblągu.
Zgłoszenie o pożarze w kamienicy przy ulicy Kasprowicza w Lidzbarku Warmińskim wpłynęło o 5.28. Służby zawiadomiła sąsiadka, która poinformowała o zadymieniu. Strażacy próbowali dostać się do mieszkania, także z podnośnika przez okno.

Gdy siłowo otworzyli drzwi, w jednym z pokoi znaleźli ciało mężczyzny. Obecnie na miejscu jest prokurator, który wyjaśnia okoliczności i przyczyny wybuchu ognia. W akcji wzięły udział 3 zastępy straży pożarnej.

Z kolei w Elblągu na ul. Kolejowej doszło w środę wieczorem do pożaru altanki. Strażacy na miejscu znaleźli zwłoki. Rzecznik prasowy warmińsko-mazurskiej straży pożarnej Grzegorz Różański poinformował, że ofiarą pożaru jest prawdopodobnie mężczyzna. Przyczyny pożaru będą wyjaśniane w śledztwie.

Do trzeciego z tragicznych zdarzeń doszło we wsi Spoguny w gminie Olsztynek. Oficer prasowy straży pożarnej w Olsztynie st. kpt. Kamil Kulas poinformował, że z pożarem domu jednorodzinnego walczyło 7 zastępów strażaków-ochotników i 3 zastępy zawodowych strażaków. Jeszcze przed przybyciem ratowników świadkowie wyciągnęli z płonącego domu mężczyznę. Zespół ratownictwa medycznego stwierdził jego zgon.