Szczęśliwy finał poszukiwań 12-latka z Olsztyna

2023-11-07 14:42:21(ost. akt: 2023-11-07 14:47:16)

Autor zdjęcia: pixabay

Szczęśliwie zakończyły się poszukiwania zaginionego 12-latka. Już po kilku godzinach, dzięki zaangażowaniu służb oraz rodziny chłopiec został odnaleziony na jednym z przystanków autobusowych w Olszynie.
W poniedziałek (6 listopada) oficer dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie otrzymał zgłoszenie o zaginięciu 12-latka. Z otrzymanych informacji wynikało, że chłopiec wyszedł ze szkoły i udał się w nieznanym kierunku.

Policjanci natychmiast rozpoczęli poszukiwania zaginionego dziecka. Do działań skierowano funkcjonariuszy z Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie oraz Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie. Koordynacją poszukiwań zajęli się funkcjonariusze z Zespołu ds. Poszukiwań i Identyfikacji Osób z olsztyńskiej jednostki Policji.

Komunikat z rysopisem chłopca został przesłany m.in. do dyspozytora komunikacji miejskiej czy korporacji taksówkarskich. Sprawdzono okoliczne szpitale. W poszukiwania zaangażowała się także rodzina chłopca, która poinformowała funkcjonariuszy, że miał on być widziany w jednym z tramwajów. Po chwili policjanci odnaleźli zaginionego 12-latka na jednym z przystanków autobusowych. Dziecko trafiło pod opiekę rodziców. Na szczęście, dzięki zaangażowaniu służb i okolicznych mieszkańców ta historia zakończyła się szczęśliwie.

Pamiętajmy, że w przypadku zaginięć nieletnich każda upływająca minuta jest bardzo ważna. Należy natychmiast sprawdzić najbliższą okolicę, poinformować osoby będące w pobliżu oraz powiadomić służby, dzwoniąc na nr alarmowy 112. Jeśli dziecko zgubi się w sklepie, na dworcu itd. należy zgłosić to ochronie, aby jak najszybciej rozpoczęto monitorowanie i ogłoszono komunikat.

Informując policjantów o zaginięciu należy przekazać im wszelkie szczegóły dotyczące dziecka oraz okoliczności zdarzenia. Pamiętajmy o dostarczeniu fotografii z jego aktualnym wizerunkiem. Im więcej szczegółów dotyczących zaginięcia przekażemy policjantowi, tym większe prawdopodobieństwo odnalezienia zaginionego dziecka.
(aj/kh)