W policyjnych statystykach po raz kolejny znaleźli się pijani i nieodpowiedzialni kierowcy z Olsztyna i powiatu olsztyńskiego

2023-11-06 17:14:45(ost. akt: 2023-11-06 15:27:58)
Zdjęcie jest ilustracją do tekstu

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu

Autor zdjęcia: pixabay.com

Policjanci każdego dnia czuwają nad bezpieczeństwem na drogach. Pomimo wielu apeli oraz akcji i działań prewencyjnych, niektórzy kierowcy nadal lekceważą obowiązujące przepisy ruchu drogowego. Wobec takich kierujących, wyciągają surowe konsekwencje.
W piątek (3 listopada) policjanci z olsztyńskiej drogówki na al. Warszawskiej zatrzymali do kontroli auto. Jej powodem było przekroczenie dozwolonej prędkości o 29 km/h.

Policjanci zaraz po podejściu do kierującego wyczuli od niego zapach alkoholu. Badanie policyjnym alkomatem wykazało, że mężczyzna prowadził auto w stanie nietrzeźwości. Policjanci zatrzymali kierującemu prawo jazdy.

W sobotę (4 listopada) oficer dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie otrzymał zgłoszenie dotyczące obywatelskiego ujęcia nietrzeźwego kierującego.

Z relacji zgłaszającego wynikało, że zauważył auto, którego kierowca miał jechać całą szerokością drogi, zjeżdżając od jednej krawędzi jezdni do drugiej. Świadek zareagował natychmiast, zadzwonił na numer alarmowy, a następnie uniemożliwił mężczyźnie dalszą jazdę.

Po chwili na miejscu pojawił się policyjny patrol, któremu został przekazany mężczyzna. Okazało się, że w organizmie 50-latka krążyły prawie 2 promile alkoholu. Policjanci zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy.

Tego samego dnia policjanci pracowali na miejscu zdarzenia drogowego na jednej z olsztyńskich ulic.

Ze wstępnych ustaleń wynika, że 21-letni kierujący peugeotem nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze i najechał na tył poprzedzającego pojazdu.

Z relacji świadków wynikało, że sprawca kolizji próbował oddalić się z miejsca zdarzenia, co zostało mu uniemożliwione. Badanie policyjnym alkomatem wykazało, że w organizmie 21-latka krążył ponad 1 promil alkoholu. Ponadto po sprawdzeniu w systemach informatycznych wyszło na jaw, że na mężczyźnie ciąży sądowy zakaz kierowania pojazdami.

W sobotę (4 listopada) policjanci z olsztyńskiej drogówki na al. Sikorskiego zatrzymali 41-letniego kierującego bmw, który jechał z prędkością 108 km/h w miejscu, gdzie obowiązuje ograniczenie do 50 km/h.

Tego samego dnia funkcjonariusze zatrzymali kolejnego pirata drogowego. 23-latek pędził również z prędkością 108 km/h w obszarze zabudowanym.

W niedzielę (5 listopada) w miejscowości Marcinkowo policjanci zatrzymali 40-letniego kierującego audi. Mężczyzna jechał z prędkością 105 km/h w miejscu, gdzie obowiązuje ograniczenie do 40 km/h.

40-latek został ukarany mandatem w kwocie 2000 złotych oraz 14 punktami karnymi. Z kolei 23 i 41-latek zostali ukarani mandatami w kwocie 1500 złotych. Na ich konto wpłynie także po 13 punktów karnych. Wszyscy kierowcy stracili już prawo jazdy na okres 3 miesięcy, za przekroczenie dozwolonej prędkości w obszarze zabudowanym o ponad 50 km/h.