W Olsztynie odbyło się uroczyste szkolenie 38 nowych policjantek i policjantów

2023-11-07 08:27:18(ost. akt: 2023-11-06 15:33:40)

Autor zdjęcia: KMP Olsztyn

W uroczystej atmosferze, przed swoimi bliskimi i nowymi przełożonymi – tak 38 nowo przyjętych policjantów ślubowało „służyć wiernie Narodowi”. Garnizon warmińsko-mazurskiej policji zasiliło grono 10 policjantek i 28 policjantów. Wszyscy po ślubowaniu rozpoczną kurs w policyjnej szkole, a po jego ukończeniu będą pomagać i chronić podczas służby na rzecz bezpieczeństwa publicznego.
To jeden z najważniejszych dni w policyjnej karierze.

Aktualnie na Warmii i Mazurach służbę pełni około 3500 policjantów.

Swoje zadania realizują w 19 powiatach, w komendzie wojewódzkiej, komendach miejskich, komendach powiatowych, komisariatach i posterunkach.

Ich grono zasiliła grupa nowo przyjętych funkcjonariuszy: 10 policjantek i 28 policjantów.

Fot. KMP Olsztyn

W poniedziałek (6 listopada) w obecności swoich bliskich i nowych przełożonych uroczyście ślubowali „służyć wiernie Narodowi”. Słowa roty ślubowania powtórzyli za swoim nowym szefem, czyli nadinsp. Tomaszem Klimkiem Komendantem Wojewódzkim Policji w Olsztynie.

Było to piąte w 2023 roku ślubowanie policjantów z Warmii i Mazur.

Fot. KMP Olsztyn

Nowo przyjęci funkcjonariusze najbliższe miesiące spędzą w szkole policji, gdzie przejdą szkolenie podstawowe, na którym większość z nich po raz pierwszy przejdzie tak zaawansowane szkolenie m.in. z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, obsługi broni palnej, technik i taktyk podejmowania interwencji.

Po pozytywnym zakończeniu tego szkolenia zasilą szeregi Oddziału Prewencji Policji, Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie oraz komend powiatowych w Bartoszycach, Braniewie, Ełku, Giżycku, Gołdapi, Iławie, Lidzbarku Warmińskim, Mrągowie, Olecku, Ostródzie, Piszu i Szczytnie.

Fot. KMP Olsztyn

Ten dzień był też wyjątkowy dla grupy ponad 40 policjantów o zdecydowanie dłuższym stażu służby oraz czwórki pracowników cywilnych Policji.

Fot. KMP Olsztyn

Komendant Wojewódzki Policji w Olsztynie pięciu policjantom wręczył Brązowe Odznaki Zasłużony Policjant. Z kolei 7 policjantów i 1 pracownik cywilny otrzymali Złote Medale za Długoletnią Służbę, 20 policjantów i 2 pracowników cywilnych Srebrne Medale za Długoletnią Służbę oraz 8 policjantów i 1 pracownik cywilny Brązowe Medale za Długoletnią Służbę.

Ponadto Medalem Za Zasługi dla Policji został uhonorowany Burmistrz Biskupca Kamil Kozłowski.