Giełda nazwisk w Urzędzie Miasta Olsztyna zamknięta. Wiemy, kto zostanie wiceprezydentem i sekretarzem miasta

2023-10-31 14:32:49(ost. akt: 2023-10-31 14:33:14)
Od lewej: Sylwia Rembiszewska-Piątek, Piotr Grzymowicz i Adam Pieńkowski

Od lewej: Sylwia Rembiszewska-Piątek, Piotr Grzymowicz i Adam Pieńkowski

Autor zdjęcia: Patryk Pulikowski/ UM Olsztyn

Znamy następców Ewy Kaliszuk i Stanisława Gorczycy w kierownictwie Olsztyna. Była zastępczyni prezydenta oraz były sekretarz miasta zostali wybrani do parlamentu w październikowych wyborach.
Znamy następców Ewy Kaliszuk i Stanisława Gorczycy w kierownictwie Olsztyna. Była zastępczyni prezydenta oraz były sekretarz miasta zostali wybrani do parlamentu w październikowych wyborach.

O decyzjach w sprawie swoich najbliższych współpracowników prezydent Olsztyna poinformował podczas wtorkowej (31 października) konferencji prasowej. Zastępczynią prezydenta została Sylwia Rembiszewska-Piątek, natomiast sekretarzem Adam Pieńkowski.

- Oboje mają ogromne doświadczenie w pracy w samorządzie - mówił podczas spotkania z dziennikarzami Piotr Grzymowicz. - Nie mam wątpliwości, że poradzą sobie na nowych stanowiskach. Co niezwykle ważne, to nie pierwsze awanse wewnątrz Urzędu Miasta. Podobnie było w przypadku wcześniejszych zmian w kierownictwie na stanowiskach jednego z moich zastępców oraz skarbnika miasta.

Sylwia Rembiszewska-Piątek będzie odpowiadać za pion związany z oświatą, zdrowiem i opieką społeczną. Ukończyła administrację w Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim oraz studia podyplomowe z zakresu organizacji pomocy społecznej. W Urzędzie Miasta Olsztyna pracuje od dwóch dekad, a od 2020 roku kieruje Wydziałem Zdrowia i Polityki Społecznej.

- Pracę w urzędzie poznałam praktycznie w każdym aspekcie, przechodząc wszystkie szczeble awansu - mówi nowa zastępczyni prezydenta. - Jestem otwarta na ludzi, zaangażowana w pracę na rzecz samorządu oraz zawsze chętna do współpracy i pomocy innym.

Adam Pieńkowski został nowym sekretarzem miasta, co oznacza, że będzie odpowiadać za organizację pracy urzędu oraz sprawy kadrowe. Jest doktorem nauk ekonomicznych w dyscyplinie nauki o zarządzaniu. Tytuł zdobył w Uniwersytecie Gdańskim. Studia magisterskie w Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim z zarządzania ukończył na specjalności zarządzania zasobami ludzkimi. W Urzędzie Miasta Olsztyna był m.in. asystentem prezydenta Olsztyna oraz zastępcą dyrektora Wydziały Spraw Obywatelskich.

- Obejmuję stanowisko po bardzo doświadczonym samorządowcu i parlamentarzyście - mówi nowy sekretarz miasta. - To ogromne wyzwanie, ale jestem pewny, że podołam powierzonemu zadaniu.

Formalnie nowi przedstawiciele zarządu miasta rozpoczną pełnienie swych funkcji od 1 listopada (środa).

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Paul Mark . #3111921 31 paź 2023 15:30

    I oczywiście zgodnie z koalicyjnym trendem tworzonego w bulach i cierpieniu rządu będzie 33 trzech wicepremierów rotacyjnych oraz co najmniej trzech rotacyjnych prezydentów Polski i w Olsztynie musi być podobnie. To ma głęboki sens, nikt za nic i nigdy nie będzie odpowiadał .

    Ocena komentarza: warty uwagi (2) odpowiedz na ten komentarz