Pierwsze centrum medyczne Medicover w Olsztynie już otwarte

2023-11-06 09:00:00(ost. akt: 2023-11-03 09:27:00)   Artykuł sponsorowany
Medicover wzmacnia swoją obecność w stolicy Warmii i Mazur. 2 października w samym sercu Olsztyna rozpoczęło działalność nowoczesne, wielospecjalistyczne centrum medyczne. Pacjenci mogą tu korzystać z punktu pobrań oraz gabinetów do konsultacji lekarskich i badań diagnostycznych.
Nowo otwarte centrum medyczne, pierwsze pod marką Medicover w Olsztynie, znajduje się w prestiżowej lokalizacji kompleksów biurowych SIGMA przy al. Marszałka Piłsudskiego 44A, jednej z głównych ulic miasta.


Małgorzata Huścio, kierownik centrum medycznego Medicover w Olsztynie (pierwsza od lewej), obok Artur Białkowski, członek zarządu i dyrektor zarządzający pionem usług biznesowych w Medicover.


– 2 października był dla nas dniem pełnym emocji i radości z zakończenia procesu przygotowania centrum i możliwości jego otwarcia w pełnej funkcjonalności. Dołożyliśmy wszelkich starań, aby to miejsce było kompletne, profesjonalne i wyjątkowe – mówi Małgorzata Huścio, kierownik centrum medycznego Medicover w Olsztynie.

W jasnych, nowocześnie urządzonych przestrzeniach, które już od wejścia budzą pozytywne emocje, do dyspozycji pacjentów oddano punkt pobrań oraz 26 gabinetów do konsultacji lekarsko-pielęgniarskich i badań diagnostycznych, wyposażonych w najnowszy technologię.

Centrum, którego całkowita powierzchnia wynosi 950 metrów kwadratowych, posiada także najnowszy sprzęt do badań RTG, USG, EKG oraz audiometrii i spirometrii. Dzięki temu w trakcie jednej wizyty pacjent może otrzymać kompleksową pomoc lekarską i wykonać niezbędne badania.


– Oczekiwania lokalnego rynku wobec naszego centrum były bardzo wysokie. Medicover od początku swojej działalności zapewnia najlepszych lekarzy specjalistów i doświadczony personel medyczny. Podjęliśmy wyzwanie i w toku rekrutacji powstał zespół, który będzie troskliwie opiekował się zdrowiem naszych pacjentów. Współpracują z nami lekarze, którzy od lat gwarantują najwyższy standard usług – mówi Małgorzata Huścio.

Nowo otwarte centrum medyczne Medicover to miejsce dla wszystkich olsztynian. Na miejscu przyjmują wykwalifikowani lekarze wielu specjalizacji, w tym tych najbardziej pożądanych: interniści, pediatrzy, ginekolodzy, endokrynolodzy, pulmonolodzy, alergolodzy, reumatolodzy, a także okuliści, ortopedzi i chirurdzy. Ponadto można przeprowadzić większość badań z obszaru profilaktyki medycyny pracy wraz z psychotechniką i widzeniem zmierzchowym. Jest to ogromne ułatwienie dla pracodawców i samych pracowników, gdyż uzyskanie orzeczenia odbywa się po prostu szybciej i sprawniej.– Nasze nowe centrum wyróżnia się dodatkowo tym, że poza najwyższą jakością usług medycznych oferuje równie wysoki standard obsługi administracyjnej. Pomocny i zaangażowany zespół recepcyjny posiada szeroką wiedzę o dostępnych usługach. Błyskawicznie reaguje na potrzeby naszych pacjentów, a także jest dla nich wsparciem logistycznym i technicznym. Zlokalizowanie wszystkich niezbędnych gabinetów i pracowni diagnostycznych na jednej powierzchni pozwala pracownikom zaoszczędzić energię i cenny czas – dodaje Małgorzata Huścio.

Z myślą o wygodzie pacjentów w centrum wydzielono także mniejsze strefy: dla najmłodszych oraz ginekologiczną. Ponadto zastosowano szereg rozwiązań, które usprawniają rejestrację i obsługę, m.in. mobilne recepcje oraz selfcheck.


Na miejsce można wygodnie dojechać z dowolnej części Olsztyna korzystając z transportu miejskiego. Z myślą o osobach zmotoryzowanych przed budynkiem przygotowano parking na 30 miejsc.

Medicover umacnia się w Olsztynie
Nowe centrum medyczne Medicover w Olsztynie to kolejna inwestycja firmy w tym regionie.
W grudniu 2020 roku Medicover przejął trzy centra stomatologiczne działające pod marką Kraina Zdrowego Uśmiechu, a następnie, w styczniu 2023 r., do marki dołączył kolejny lokalny lider: Sokołowscy – Dentyści z pasją. Medicover jest obecny w Olsztynie również ze swoją działalnością sportową. Od kilku lat olsztynianie mogą trenować w klubie fitness Just GYM, jednym z ponad 130 takich obiektów znajdujących się w portfolio firmy.