Organizacja ruchu w okresie "Wszystkich Świętych". Co się zmieni na olsztyńskich drogach?

2023-10-27 18:01:59(ost. akt: 2023-10-27 14:36:24)
Ilustracja komunikacja miejska

Ilustracja komunikacja miejska

Autor zdjęcia: Zbigniew Woźniak

Jak co roku w okresie Wszystkich Świętych zmieniana jest organizacja ruchu przy olsztyńskich nekropoliach. Zaś W przypadku komunikacji zbiorowej zwiększana jest liczba autobusów obsługujących tradycyjne linie, a także uruchamiane są specjalne połączenia.
Na drogach w obrębie cmentarzy przy ul. Wadąskiej (w Dywitach) i przy ul. Poprzecznej zmieni się organizacja ruchu. Te zmiany będą obowiązywać od 31 października do 2 listopada.

Organizacja ruchu cmentarz przy ul. Wadąskiej (w Dywitach)
Kierowcy jadący w kierunku największej olsztyńskiej nekropolii przy ul. Wadąskiej muszą pamiętać, że w nocy we wtorek (31 października, ok. 23:30) ul. Wadąska - od skrzyżowania z al. Wojska Polskiego do wysokości parkingu przy cmentarzu - stanie się drogą jednokierunkową.

Tylko od strony al. Wojska Polskiego będzie można dojechać własnym autem aż pod cmentarz.
Od strony ul. Jagiellońskiej dojazd będzie możliwy tylko do Kieźlin (do głównej bramy cmentarza od tej strony będzie można dotrzeć wyłącznie środkami komunikacji miejskiej).

Na całej ul. Wadąskiej w ruchu dwukierunkowym będą poruszały się wyłącznie pojazdy komunikacji miejskiej, taxi oraz rowery.

Organizacja ruchu cmentarz przy ul Poprzecznej
Do cmentarza przy ul. Poprzecznej będzie można dojechać ul. Zientary-Malewskiej i od ul. Borowej. Ulica Poprzeczna od wyjazdu z parkingu sklepu Biedronka do skrzyżowania z ul. Jagiellońską będzie drogą jednokierunkową (możliwość przejazdu wyłącznie w kierunku do ul. Jagiellońskiej).

Zmiany zajdą także na sąsiednich ulicach.
- Ulica Cicha będzie wyłączona z ruchu. Poruszać się po niej będą mogły jedynie osoby mieszkające przy w okolicy, autobusy komunikacji miejskiej, taksówki i służby miejskie.
- Ulica A. Erdmanowej będzie udostępniona wyłącznie pieszym. Tam też będą ustawione stoiska ze zniczami i kwiatami. Inny dojazd do cmentarza będzie możliwy od strony północnej od ul. Borowej.

Zmiany związane z organizacją ruchu na cmentarzach przy ul. Wadąskiej (w Dywitach) oraz przy ul. Poprzecznej, będą obowiązywać do czwartku 2 listopada do około godz. 4:00 nad ranem.

Do 2 listopada wzmocniona została obsługa komunikacyjna dojazdów do olsztyńskich cmentarzy przy ul. Wadąskiej (w Dywitach) i przy ul. Poprzecznej. To jednocześnie uruchomienie dodatkowych kursów na liniach 116, 117 i 126, jak i uruchomienie specjalnych linii, które ułatwią dostanie się do nekropolii.

Cmentarze są obsługiwane przez następujące linie:
- Dywity-Brama Zachodnia (przystanek przy al. Wojska Polskiego na wysokości Osiedla Sterowce): 117;
- Dywity-Brama Wschodnia: 126, C17, C26, C36;
- ul. Poprzeczna: 108, 109, 112, 116, 126, 131, 136, C11, C16, C17, C26, C36.

1 listopada (środa) autobusy w zależności od pory będą odjeżdżać z przystanków co 10-15-20 minut.

Szczegółowe informacje dotyczące komunikacji miejskiej i organizacji ruchu w okresie Wszystkich Świętych na stronie Zarządu Dróg Zieleni i Transportu w Olsztynie, w zakładce Aktualności.

Linia C11 – z Gutkowa do Cmentarz przy Poprzecznej
Linia C16 – z Osiedla Mazurskiego do Cmentarza przy Poprzecznej
Linia C17 – z Osiedla Generałów do Cmentarz Dywity-Brama Wschodnia
Linia C26 – z Dworcowa-Przychodnia do Cmentarz Dywity-Brama Wschodnia
Linia C36 – z Bartąska-Rondo do Cmentarz Dywity-Brama Wschodnia