Dołącz do kwesty na cmentarzach

2023-10-26 15:34:20(ost. akt: 2023-10-27 16:05:07)   Artykuł sponsorowany

Autor zdjęcia: Urząd Miasta w Olsztynie

Mijają dwie dekady od pierwszej tego rodzaju zbiórki pieniędzy na terenie olsztyńskich nekropolii. Organizatorzy szukają wolontariuszy, którzy wzięliby udział w wydarzeniu.
Renowacje ogrodzeń czy nagrobków na zabytkowych cmentarzach - na ten cel przeznaczane są pieniądze zgromadzone podczas kwesty. Ta jest organizowana 1 listopada, w Dzień Wszystkich Świętych.

— Zbiórka odbędzie się na dwóch nekropoliach — mówi Zbigniew Kot z Zakładu Cmentarzy Komunalnych. — Na cmentarzu Poprzeczna wolontariuszy będzie można spotkać przy wejściu głównym oraz od strony ul. Erdmanowej. Natomiast na cmentarzu Dywity przy wejście główne i od strony wschodniej.

Poszukiwani są wszyscy, którzy są gotowi wesprzeć tę akcję i spędzić około godziny na cmentarzu po wcześniejszym ustaleniu odpowiedniego terminu.

— To nie musi być jedna osoba. W jednym miejscu mogą być zlokalizowane dwie, a nawet trzy osoby. Najważniejsze wtedy jest jednak, żeby co najmniej jedna osoba w tej grupie była pełnoletnia — mówi ksiądz Łukasz Stachelek.

Każdy, kto jest zainteresowany i chciałby pomóc, może połączyć kwestę z odwiedzinami grobów swoich bliskich.

Zapisy przyjmuje ZCK pod numerami telefonów: 89 526 97 02 oraz 660717110.