Zakończyły się konsultacje prezydenta Andrzeja Dudy z politykami KO

2023-10-24 15:43:23(ost. akt: 2023-10-24 15:44:48)

Autor zdjęcia: PAP/Radek Pietruszka

We wtorek przed godz. 15 przedstawiciele Koalicji Obywatelskiej - szef PO Donald Tusk, Marcin Kierwiński (PO) oraz liderzy Nowoczesnej, Inicjatywy Polska i Zielonych - opuścili Pałac Prezydencki po konsultacjach z prezydentem Andrzejem Dudą.
Na wtorek i środę prezydent Andrzej Duda zaprosił przedstawicieli komitetów wyborczych, które będą miały swoją reprezentację w przyszłym Sejmie na konsultacje. Spotkania odbywają się osobno z każdym z komitetów wyborczych, w kolejności zgodnej z wynikami osiągniętymi przez te komitety w wyborach. Prezydent zapowiedział, że będzie pytał polityków o ich pomysły na inwestycje, gospodarkę, energetykę i obronność oraz o potencjalnych kandydatów na premiera.

Politycy PiS - premier Mateusz Morawiecki, szef klubu PiS Ryszard Terlecki oraz rzecznik partii Rafał Bochenek - byli pierwszymi, z którymi rozmawiał prezydent.

Kolejna tura konsultacji, która rozpoczęła się po godz. 14, odbyła się z przedstawicielami Koalicji Obywatelskiej. Uczestniczyli w nich: szef PO i kandydat opozycji na premiera Donald Tusk, a także Barbara Nowacka (Inicjatywa Polska), Adam Szłapka (Nowoczesna), Urszula Zielińska (Zieloni) oraz Marcin Kierwiński (PO).

Kolejne spotkania w Pałacu Prezydenckim odbędą się w środę. O godz. 11.00 prezydent spotka się z przedstawicielami KKW Trzecia Droga Polskie Stronnictwo Ludowe – Polska 2050 Szymona Hołowni, o 13.00 KW Nowa Lewica i o 15.00 KW Konfederacja Wolność i Niepodległość.(PAP)

reb/ sar/ par/