Trzy dni tanecznych zmagań europejskiej czołówki na elbląskim parkiecie

2023-10-24 20:08:08(ost. akt: 2023-10-24 15:11:04)

Autor zdjęcia: CSE Światowid

Zakończyła się 23. edycja międzynarodowego festiwalu tanecznego Baltic Cup. Zgromadzona w Elblągu publiczność mogła podziwiać najlepszych tancerzy. Nie zabrakło zaskakujących rozstrzygnięć, emocjonujących finałów i łez szczęścia.
Przez trzy dni (od piątku do niedzieli) pary taneczne z całego świata zaprezentowały się w tańcach standardowych i latynoamerykańskich przed międzynarodowym gronem sędziowskim.

Nie brakowało zaskakujących rozstrzygnięć, emocjonujących finałów i łez szczęścia.

Pierwszy dzień imprezy dał nam odpowiedź na pytanie, które pary zwyciężyły w nowym formacie tanecznym Rising Stars.

WDSF Rising Stars World Challenge Cup Standard – nowy format zawodów tanecznych przygotowany przez Światową Federacja Tańca Sportowego - cieszył się sporą popularnością wśród par. Na elbląskim parkiecie podziwiać mogliśmy tancerzy z wielu krajów świata (Włochy, Czechy, Chiny, Malta, Dania i oczywiście Polska). Ideą zawodów było stworzenie możliwości najlepszym tancerzom udziału w Mistrzostwach Świata.

Dwie pary otrzymały taką nominację. Byli to: włoska para Grande Sebastiano i Farinaccio Moorea oraz tancerze z Chin Ding Yuan i Wang Ruifeng. O sporym pechu mogą mówić tancerz z Torunia: Haftka Pawel z Grzeską Oliwią, którzy zajęli trzecie miejsce w zawodach i nie pojadą na Mistrzostwa Świata.

Tancerze z Elbląskiego Klubu Tańca Jantar Protsenko Oleksii i Wieteska Julia zawody skończyli na 11 miejscu.

Drugi dzień festiwalu przyniósł rozstrzygnięcia związane z Mistrzostwami Europy u-21 w tańcach standardowych. Wysoki poziom sportowy, niesamowite emocje i zjawiskowa atmosfera – tak w skrócie można określić te zawody. Po zaciętej rywalizacji najlepsi okazali się: Sardari Dumitru i Wederkinck Melissa z Mołdawii. Drugie miejsce zajęli Rumuni Clit Serban Constantin i Gioncada Aurora. Trzecie miejsce na podium przypadło Bessonov Aleksey i Barjabin Sarah Sofie, reprezentantom Estonii. Na czwartym miejscu mistrzostwa zakończyli Polacy: Mijalski Marcel i Wojteczek Julia.

Ostatni dzień to m.in. rywalizacja w Pucharze Polski juniorów II standard, latin oraz WDSF Open (junior, youth, open, senior).

Wydarzenie organizowane przez Centrum Spotkań Europejskich "Światowid" w Elblągu wspierał samorząd województwa warmińsko-mazurskiego.