Wielkie święto tańca na elbląskim parkiecie

2023-10-20 20:00:17(ost. akt: 2023-10-20 14:56:26)

Autor zdjęcia: Michał Skroboszewski

Ponad 600 tancerzy z europejskiej i światowej czołówki przyjechało do Elbląga na 23. Międzynarodowy Festiwal Tańca „Baltic Cup". Taneczne zmagania potrwają od piątku do niedzielu
Ponad 600 tancerzy z europejskiej i światowej czołówki przyjedzie do Elbląga na 23. Międzynarodowy Festiwal Tańca „Baltic Cup".

Wśród zgłoszonych par do udziału w Mistrzostwach Europy w Tańcach Standardowych u-21 są tancerze m.in. z: Litwy, Łotwy, Słowacji, Mołdawii, Chorwacji, Ukrainy, Polski i wielu innych. Wszystkie informacje o Mistrzostwach Europy w Tańcach Standardowych u-21, WDSF Rising Stars World Challenge Cup Standard i o 23. edycji MFT „Baltic Cup” dostępne są na stronie: www.balticcup.swiatowid.elblag.pl

Trwający trzy dni festiwal to turniej, podczas którego tancerze rywalizują ze sobą w prawie 20 kategoriach. Na głównych turniejach – WDSF World Open, których finały rozgrywają się na wieczornych galach, będzie można zobaczyć pary latynoamerykańskie (w sobotę) i standardowe (w niedzielę).

Co roku festiwalowi towarzyszą także rankingowe zawody i pokazy specjalne. W tym roku będzie to nowy format zawodów przygotowany przez Światową Federację Tańca Sportowego - WDSF Rising Stars World Challenge Cup Standard (w piątek).

Dodatkowo tegoroczna edycja zostanie wzbogacona o Mistrzostwa Europy w Tańcach Standardowych U21, które będą rozgrywane podczas drugiego dnia zawodów (w sobotę). Najlepsi tancerze zdobędą puchary, medale, nagrody finansowe i punkty rankingowe.

Honorowy patronat nad wydarzeniem objął marszałek województwa warmińsko-mazurskiego.

Więcej informacji o turnieju na stronie internetowej: http://balticcup.pl