"Twoje Światła - Nasze Bezpieczeństwo" na Warmii i Mazurach. Ruszają darmowe kontrole oświetlenia

2023-10-20 14:00:05(ost. akt: 2023-10-20 14:18:04)

Autor zdjęcia: KMP w Olsztynie

Policjanci, właściciele stacji kontroli pojazdów, przedstawiciele wojewódzkich ośrodków ruchu drogowego oraz licznych partnerów ponownie przeprowadzą kampanię pod hasłem „Twoje Światła – Nasze Bezpieczeństwo”. Ma ona na celu uświadomienie kierującym wpływu jakości i stanu oświetlenia pojazdów na bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Chętni kierowcy będą mogli bezpłatnie sprawdzić stan oświetlenia w swoich autach.
W tym roku ramach kampanii "Twoje Światła - Nasze Bezpieczeństwo" w dniach 21.10, 28.10, 18.11, 09.12. 2023 r. na wybranych stacjach kontroli pojazdów kierowcy będą mogli bezpłatnie sprawdzić stan i ustawienie świateł w samochodach.

Pamiętajmy, że dla bezpieczeństwa jazdy ważny jest stan wszystkich elementów oświetlenia: żarówek, lamp oraz ustawienie świateł.Jeśli oświetlenie pojazdu jest wadliwe, to w złych warunkach atmosferycznych i przy niedostatecznej widoczności, wzrasta prawdopodobieństwo wypadku drogowego. Sprawne, prawidłowo wyregulowane światła pozwalają kierowcy wcześniej dostrzec przeszkodę bądź pieszego poruszającego się jezdnią lub poboczem. Ma to szczególne znaczenie w warunkach jesienno-zimowych.

W akcji bierze udział ponad 100 stacji diagnostycznych z Warmii i Mazur. Wykaz można znaleźć na stronach jednostek Policji. Mapa z adresami SKP biorących udział w akcji znajduje się na stronie internetowej https://yanosik.pl/dobre-swiatla/. Dodatkowo aplikacja Yanosik wskaże zainteresowanym najbliższą stację, na której można sprawdzić stan oświetlenia.

Jak co roku w akcję włączyły się również wojewódzkie ośrodki ruchu drogowego. W czwartek policjanci z Warmii i Mazur i przedstawiciel WORD w Olsztynie zainaugurowali tegoroczną akcję podczas spotkania na OSKP w Olsztynie na ul. Towarowej.