Hala Urania w Olsztynie cały czas w remoncie, a jest już po terminie. Kiedy pierwszy mecz?

2023-10-18 15:01:14(ost. akt: 2023-10-18 19:16:55)
Hala Urania jeszcze nie jest gotowa

Hala Urania jeszcze nie jest gotowa

Autor zdjęcia: Zbigniew Woźniak

Urania powinna być już ukończona i czekać na uroczyste otwarcie. Prace jednak trwają, więc przecięcie wstęgi odwlecze się w czasie. Dlaczego wykończenie hali widowiskowo-sportowej się opóźnia?
Na październik planowano zakończenie przebudowy hali Urania. Nie widać, żeby robotnicy byli spakowani. Cały czas pracują.

7 i 8 października odbyły się Dni Otwarte Hali Urania. Obiekt został udostępniony mieszkańcom, zanim jeszcze wprowadzą się do niej sportowcy. Hala była jednak cały czas obiektem budowy, więc zainteresowani zwiedzaniem musieli uważać. Po tym wydarzeniu miały nastąpić odbiory techniczne, a na 11 listopada była planowana nawet pierwsza impreza siatkarzy — Indykpol AZS Olsztyn miał zagrać ze Skrą Bełchatów. Jeśli ten termin nie doszedłby do skutku, pod uwagę brano 25 listopada i mecz z GKS Katowice. Ale i ta data wisi na włosku. Zgodnie z aneksem do umowy z wykonawcą Urania powinna zostać ukończona 16 października. Dlaczego tak się nie stało?

— W trakcie trwania modernizacji zleciliśmy firmie Mirbud roboty dodatkowe, które mogą być podstawą do wydłużenia terminu — wyjaśnia Marta Bartoszewicz, rzeczniczka olsztyńskiego ratusza. — I dlatego wykonawca przebudowy Hali Urania wystąpił do nas o aneks, który pozwoliłby na późniejsze zakończenie inwestycji. Aktualnie jesteśmy na etapie rozmów w tej sprawie i wiele wskazuje na to, że uda nam się dojść do porozumienia. Gdy tak się stanie poinformujemy o nowym terminie zakończenia inwestycji.

Hala Urania zostanie otwarta najprawdopodobniej w połowie grudnia.

Koszt budowy nowej hali to 190 mln zł. Przy jej budowie wykorzystano elementy nośne istniejącej już konstrukcji.

Hala Urania boryka się z problemami już od dawna. Nastała pandemia koronawirusa, a później wojna w Ukrainie. Przełożyło się to na kłopoty z zaopatrzeniem w materiały budowlane i obsadą pracowników. Po drodze były też problemy dotyczące niektórych wykonawców.

ar

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. WszechJanusz #3111790 19 paź 2023 09:20

    Jeszcze nie ukończona budowa, a już w remoncie? A tak z ciekawości, co remontują?

    odpowiedz na ten komentarz

  2. Tom #3111789 18 paź 2023 20:58

    Już dwa razy zmieniano terminy. Dwie podwyżki dostali i opóźnienie? Mogli w środku pracować na trzy zmiany skoro wiedzieli że nie zdążą. Teraz to powinna zostać nałożona kara za nie dotrzymanie terminów.

    Ocena komentarza: warty uwagi (4) odpowiedz na ten komentarz