Szlak Kopernikowski w konkursie na Najlepszy Produkt Turystyczny

2023-10-18 19:30:03(ost. akt: 2023-10-18 15:00:54)

Autor zdjęcia: Zbigniew Woźniak

Do 31 października trwa głosowanie w konkursie na "Najlepszy Produkt Turystyczny". Organizuje go Polska Organizacja Turystyczna. Spośród atrakcji Warmii i Mazur na listę konkursu trafił Szlak Kopernikowski.
Propozycje najlepszych produktów turystycznych w 2023 roku zostały zgłoszone przez regionalne organizacje turystyczne.

Są to nowatorskie i interesujące miejsca, obiekty, imprezy, wydarzenia lub przedsięwzięcia atrakcyjne dla turystów, które zapewniają im wysokiej jakości przeżycia i różnego rodzaju doznania.

Przedstawicielem województwa warmińsko-mazurskiego jest Szlak Kopernikowski. Ten szlak wiedzie przez miejsca wyjątkowe. To blisko 300 km pasjonującej podróży śladami wielkich odkryć, które na zawsze zmieniły postrzeganie wszechświata.

Na Warmii Mikołaj Kopernik spędził 40 lat swojego życia, głównie we Fromborku, tam prowadził swoje obserwacje astronomiczne. W Olsztynie, na zamku, jako administrator dóbr kapituły mieszkał i pracował w latach 1516-1521. Z kolei na zamku w Lidzbarku Warmińskim mieszkał w latach 1495-1496 oraz 1503-1510.

Na Warmii dokończył swoje słynne dzieło „De revolutionibus orbium coelestium” – O obrotach sfer niebieskich. Zmarł i został pochowany we fromborskiej katedrze, będącej częścią zabytkowego kompleksu budowli na Wzgórzu Katedralnym.

Szlak Kopernikowski na Warmii i Mazurach wiedzie przez miasta: Elbląg, Tolkmicko, Frombork, Braniewo, Pieniężno, Ornetę, Lidzbark Warmiński, Dobre Miasto, Olsztyn, Olsztynek, Lubawę i Nowe Miasto Lubawskie.

Atrakcja, która uzyska największą liczbę oddanych głosów, zdobędzie „Certyfikat Internautów 2023” przyznawany przez Polską Organizację Turystyczną.

Głosowanie jest tajne, przeprowadzane w formie formularza przygotowanego przez organizatora. Po oddaniu głosu, po upływie 24 godzin następuje reset danych IP urządzenia, z którego został oddany głos, co oznacza, że można z niego ponownie oddać głos na wybrany produkt turystyczny.