Policjanci z Olsztynka odzyskali skradzione auto. Dwóch sprawców usłyszało już zarzuty

2023-10-18 19:00:52(ost. akt: 2023-10-18 15:10:38)

Autor zdjęcia: Komenda Miejska Policji w Olsztynie

W niespełna 24 godziny od zgłoszenia policjanci odzyskali skradziony pojazd. 29 i 68-latek w tej sprawie usłyszeli już zarzut krótkotrwałego użycia pojazdu. Ponadto dalsze czynności wykazały, że młodszy z mężczyzn odpowie także za kradzież z włamaniem, uprawę konopi innej niż włóknista oraz posiadanie narkotyków.
We wtorek (9 października) oficer dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie otrzymał zgłoszenie o kradzieży auta sprzed jednej z posesji w gminie Olsztynek.

Informacja o kradzieży pojazdu natychmiast została przekazana policyjnym patrolom.

Już następnego dnia olsztyńscy policyjni wywiadowcy wraz z funkcjonariuszami zajmującymi się zwalczaniem przestępczości narkotykowej wpadli na trop osób, które mogą mieć związek z tym zdarzeniem. Policjanci zauważyli wskazane auto na jednej z dróg w gminie Olsztynek.

Po chwili kierowca zaparkował pojazd, natomiast jego pasażer udał się w kierunku pobliskiej posesji. Policjanci natychmiast zatrzymali 68-letniego kierującego oraz 29-letniego pasażera. Policjanci postanowili przeszukać również pobliski budynek.

W jednym z pomieszczeń znaleźli krzew konopi innej niż włóknista oraz pudełko z zawartością zielonego suszu roślinnego. Zabezpieczony materiał przekazano do dalszych badań laboratoryjnych.

Fot. Komenda Miejska Policji w Olsztynie

29 i 68-latek trafili do policyjnego aresztu. Wyjaśnieniem okoliczności zdarzenia zajęli się funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Olsztynku.

Ze wstępnych ustaleń wynika, że 29-latek najpierw włamał się do domku letniskowego i zabrał kluczyki do auta, a następnie wspólnie z 68-latkiem odjechali skradzionym pojazdem.

Okazało się, że 29-latek nie posiadał prawa jazdy. Ponadto mężczyźnie została pobrana krew do badań ze względu na uzasadnione podejrzenie kierowania autem w stanie nietrzeźwości. Z kolei odzyskany pojazd wrócił już do prawowitego właściciela.

Na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego 29 i 68-latek usłyszeli zarzut krótkotrwałego użycia pojazdu. Jest to przestępstwo zagrożone karą do 5 lat pozbawienia wolności.

Ponadto 29-latek odpowie za kradzież z włamaniem, uprawę konopi innej niż włóknista oraz posiadanie narkotyków. Grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności. Jeżeli okaże się, że mężczyzna kierował autem w stanie nietrzeźwości również za ten czyn odpowie przed sądem.