Mieszkanka Olsztyna prawie straciła wszystkie oszczędności. Na szczęście, zorientowała się, że ma do czynienia z oszustami

2023-10-18 17:00:13(ost. akt: 2023-10-18 15:08:13)
Zdjęcie jest ilustracją do tekstu

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu

Autor zdjęcia: pixaby

W dalszym ciągu policja ostrzega przed oszustami, którzy podszywają się pod potencjalnych kupców na portalach sprzedażowych. Przestępcy wysyłają swoim ofiarom linki przekierowujące na fałszywe strony internetowe banków. Tak było również w przypadku pewnej kobiety, która w ostatniej chwili zorientowała się, że ma do czynienia z oszustami i zablokowała rachunek bankowy.
We wtorek (17 października) olsztyńscy policjanci otrzymali zgłoszenie o oszustwie internetowym.

Z relacji pokrzywdzonej wynikało, że na jednym z portali ogłoszeniowych zamieściła ofertę sprzedaży książki. Po chwili kobieta otrzymała smsa z informacją o sprzedaży produktu.

W celu finalizacji transakcji miała ona kliknąć w wysłany link odsyłający do strony sprzedażowej. Tam pokrzywdzona po wybraniu placówki bankowej, została przekierowana na witrynę swojego banku celem rzekomego odebrania pieniędzy za sprzedaną książkę.

Kobieta na fałszywej stronie podała login i hasło do bankowości internetowej. Po chwili pokrzywdzona zorientowała się, że może mieć do czynienia z oszustami, gdy miała podać swój pesel, a także zauważyła, że bez jej zgody zostały przewalutowane jej oszczędności. Kobieta natychmiast zadzwoniła na infolinię swojego banku i zablokowała rachunek.

W ten sposób w ostatniej chwili uchroniła swoje pieniądze.