Oceń minione OBO

2023-10-17 16:13:14(ost. akt: 2023-10-17 16:17:08)   Artykuł sponsorowany

Autor zdjęcia: Urząd Miasta w Olsztynie

Doskonała okazja, aby wypowiedzieć się na temat X edycji Olsztyńskiego Budżetu Obywatelskiego. Zachęcamy mieszkanki i mieszkańców stolicy województwa do wypełnienia specjalnie przygotowanej ankiety.
Jubileuszowy budżet obywatelski w Olsztynie był realizowany między 9 stycznia a 12 lipca. Podczas tych oryginalnych konsultacji mieszkańcy zgłaszali swoje pomysły zadań, jakie chcieliby, aby zostały zrealizowane w naszym mieście.

Każdy taki proces kończy się szczegółową oceną podjętych działań. Cały czas można wypowiedzieć się na temat podjętych w tym czasie działań.

- Państwa odpowiedzi pomogą w ulepszeniu procedury, wskażą obszary, które należy poprawić i działania, które warto utrzymać - mówi dyrektor Biura Prezydenta Miasta i Dialogu Obywatelskiego Urzędu Miasta Olsztyna, Aneta Szpaderska. - W tym roku koncentrujemy się na procesie głosowania. Każda wyrażona opinia jest dla nas niezwykle istotna.

Wypełnienie ankiety zajmuje tylko kilka minut. Wystarczy odpowiedzieć na 14 pytań - jedno- lub wielokrotnego wyboru. Można też przekazać swoje uwagi oraz opinie na temat głosowania, organizacji i realizacji OBO.

W trakcie Olsztyńskiego Budżetu Obywatelskiego 2024 mieszkańcy wybierali spośród 120 projektów - 31 z nich było zadaniami dotyczącymi obszaru całego miasta, natomiast 89 to propozycje osiedlowe. Do realizacji w następnym roku zostały wybrane cztery projekty miejskie oraz 31 (w tym jeden na liście rezerwowej) osiedlowych. W głosowaniu wzięło udział 14 tys. mieszkańców.

Budżet X edycji OBO to 7,5 mln zł - 2,4 mln zł na zadania miejskie oraz 5,1 mln zł na osiedlowe.