Jesienna pogoda nie rozpieszcza, a skutkiem tego są wypadki i kolizje w powiecie olsztyńskim

2023-10-16 17:05:40(ost. akt: 2023-10-16 14:52:49)

Autor zdjęcia: KMP Olsztyn

Nieodpowiedzialnych kierujących nie brakuje na naszych drogach. Pomimo licznych apeli do użytkowników dróg o zachowanie rozwagi i stosowanie się do przepisów ruchu drogowego w dalszym ciągu zdarzają się osoby, które łamią obowiązujące zasady.
W sobotę (14 października) oficer dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie otrzymał informację o zdarzeniu drogowym z udziałem 3 pojazdów osobowych, do którego doszło na DK16 w okolicach m. Łupstych.

— Ze wstępnych ustaleń policjantów, którzy pracowali na miejscu zdarzenia wynika, że 90-letni kierujący mercedesem nie ustąpił pierwszeństwa volkswagenowi, doprowadzając do zdarzenia drogowego, następnie uderzając w kolejny pojazd marki volkswagen. W wyniku zdarzenia jedna osoba trafiła do szpitala — poinformowali oficerowie prasowi z Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie.

Badanie policyjnym alkomatem wykazało, że uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi. Kierującemu mercedesem zostało zatrzymane prawo jazdy, a policjanci sporządzili dokumentację, która trafi do sądu.

Tego samego dnia funkcjonariusze na jednej z ulic w m. Wójtowo zatrzymali do kontroli drogowej osobowego mercedesa pod kątem sprawdzenia posiadanych uprawnień, za którego kierownicą siedział 63-latek. Po sprawdzeniu w policyjnych systemach okazało się, że mężczyzna nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi.

Policjanci sporządzili dokumentację, która trafi do sądu. Zgodnie z kodeksem wykroczeń za prowadzenie pojazdu mechanicznego bez uprawnień grozi kara aresztu, ograniczenia wolności albo grzywna, nie niższa niż 1500 złotych.

Również w sobotę na K51 w pobliżu m. Ługwałd funkcjonariusze zatrzymali do kontroli drogowej osobowe audi, za którego kierownicą siedział 35-latek.

Mężczyzna nie miał zapiętych pasów bezpieczeństwa, a także przekroczył dozwoloną prędkość. Podczas prowadzonych czynności funkcjonariusze mieli podejrzenie, że mężczyzna może być pod wpływem alkoholu, co tylko potwierdziło badanie policyjnym alkomatem.

Okazało się, że mężczyzna wsiadł za kierownicę pojazdu mając ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Mężczyźnie zostało zatrzymane prawo jazdy, a funkcjonariusze sporządzili dokumentację, która trafi do sądu. Zgodnie z obowiązującym prawem za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat więzienia, sądowy zakaz prowadzenia pojazdów oraz wysoka grzywna.

W niedzielę (15 października) oficer dyżurny KMP Olsztyn otrzymał informację o zdarzeniu drogowym w rejonie al. Warszawskiej w Olsztynie z udziałem rowerzysty i samochodu osobowego.

Fot. KMP Olsztyn

Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy, którzy pracowali na miejscu zdarzenia wynika, że kierujący rowerem 31-latek nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu pojazdowi kia doprowadzając do zdarzenia drogowego.

Fot. KMP Olsztyn

W wyniku zdarzenia jedna osoba trafiła do szpitala. Badanie policyjnym alkomatem wykazało, że uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi. Sprawca zdarzenia został ukarany mandatem za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Tego samego dnia policjanci zatrzymali do kontroli drogowej na al. Warszawskiej w Olsztynie osobową mazdę, za której kierownicą siedział 22-latek, który przekroczył dozwoloną prędkość w obszarze zabudowanym - jechał 107 km/h przy ograniczeniu 50 km/h. Mężczyźnie zostało zatrzymane prawo jazdy.

Za popełnione wykroczenie został ukarany mandatem w kwocie 1500 złotych, a na jego konto wpłynie 13 punktów karnych.


W poniedziałkowym (16 października) wydaniu Gazety Olsztyńskiej m.in.

Według sondażu wygrywa opozycja
PiS wygrało wybory do Sejmu z wynikiem 36,8 proc. Koalicja Obywatelska zdobyła 31,6 proc., Trzecia Droga – 13 proc., Lewica – 8,6 proc., a Konfederacja – 6,2 proc. Wszystkie te komitety uzyskały mandaty poselskie – wynika z sondażu Ipsos. Bezpartyjni Samorządowcy uzyskali 2,4 proc. Frekwencja wyniosła 72,9 proc.

Teraz chroni nas 3 tysiące kamer
— Bariera elektroniczna na granicy polsko-rosyjskiej zapewni bezpieczeństwo i ochronę interesów Rzeczypospolitej — powiedział w piątek prezydent Andrzej Duda, który wziął udział w otwarciu Centrum Nadzoru bariery elektronicznej w Kętrzynie.

Deszcz pieniędzy dla przedsiębiorców
Wielkie pieniądze trafią do przedsiębiorców z Warmii i Mazur. A chodzi na początku o kwotę 220 mln zł, bo pula środków, która zostanie rozdysponowana w formie pożyczek i poręczeń, będzie znacznie większa. To będzie duże wsparcie.

Jak kupić e-wydanie? Wystarczy kliknąć w zdjęcie jedynki poniżej, lub wejść na kupgazete.pl