Na ul. Sybiraków w Olsztynie bus dostawczy uderzył w autobus komunikacji publicznej

2023-10-16 10:11:24(ost. akt: 2023-10-16 11:24:48)

Autor zdjęcia: KMP Olsztyn

Do niebezpiecznie wyglądającego zdarzenia doszło na ul. Sybiraków w Olsztynie. Młody kierowca nie zapanował nad busem dostawczym i wjechał w autobus miejski.
W poniedziałek (16 października) rano oficer dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym na ul. Sybiraków w Olsztynie.

Fot. KMP Olsztyn

— Ze wstępnych ustaleń policjantów pracujących na miejscu zdarzenia wynika, że 20-letni kierujący dostawczym busem nieprawidłowo wykonując manewr omijania uderzył w autobus komunikacji publicznej — poinformował mł. asp. Andrzej Jurkun z Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie.

Na szczęście nikomu nic się nie stało.

Badanie policyjnym alkomatem wykazało, że kierowcy byli trzeźwi.


W poniedziałkowym (16 października) wydaniu Gazety Olsztyńskiej m.in.

Według sondażu wygrywa opozycja
PiS wygrało wybory do Sejmu z wynikiem 36,8 proc. Koalicja Obywatelska zdobyła 31,6 proc., Trzecia Droga – 13 proc., Lewica – 8,6 proc., a Konfederacja – 6,2 proc. Wszystkie te komitety uzyskały mandaty poselskie – wynika z sondażu Ipsos. Bezpartyjni Samorządowcy uzyskali 2,4 proc. Frekwencja wyniosła 72,9 proc.

Teraz chroni nas 3 tysiące kamer
— Bariera elektroniczna na granicy polsko-rosyjskiej zapewni bezpieczeństwo i ochronę interesów Rzeczypospolitej — powiedział w piątek prezydent Andrzej Duda, który wziął udział w otwarciu Centrum Nadzoru bariery elektronicznej w Kętrzynie.

Deszcz pieniędzy dla przedsiębiorców
Wielkie pieniądze trafią do przedsiębiorców z Warmii i Mazur. A chodzi na początku o kwotę 220 mln zł, bo pula środków, która zostanie rozdysponowana w formie pożyczek i poręczeń, będzie znacznie większa. To będzie duże wsparcie.

Jak kupić e-wydanie? Wystarczy kliknąć w zdjęcie jedynki poniżej, lub wejść na kupgazete.pl