Śmiertelny wypadek na torach kolejowych w Wejherowie. Opóźnienia pociągów z Olsztyna
2023-10-14 15:53:22(ost. akt: 2023-10-14 15:54:40)
W sobotę na przejściu przez tory kolejowe w Wejherowie-Śmiechowie (Pomorskie) doszło do śmiertelnego wypadku, w którym zginęła jedna osoba. Na miejscu pracują służby. Występują utrudnienia w ruchu kolejowym.
Do śmiertelnego wypadku doszło w sobotę ok. godz. 11.40. "Ze wstępnych ustaleń wynika, że starsza kobieta została potrącona przez pociąg relacji Olsztyn - Szczecin, kiedy przechodziła przejściem przez torowisko w Wejherowie-Śmiechowie od strony osiedla Sikorskiego na drugą stronę miasta" - przekazała PAP oficer prasowa wejherowskiej policji asp. Karolina Pruchniak.
Wyjaśniła, że na miejscu pracują funkcjonariusze pod nadzorem prokuratura oraz technik policyjny. "Trwają ustalenia tożsamości kobiety. Zabezpieczamy miejsce wypadku" - dodała.
W związku ze zdarzeniem są utrudnienia w ruchu kolejowym Szybkiej Kolei Miejskiej. Na odcinku Wejherowo-Reda ruch pociągów w obu kierunkach prowadzony jest po jednym torze (tor nr 2, po którym zwykle jeździmy w stronę Gdańska). Na odcinku Rumia-Wejherowo-Rumia możliwe opóźnienia do ok. 15 min.
SKM w mediach społecznościowych podała, że utrudnienia mogą potrwać do godz. 14.30.
W związku z wypadkiem mogą wystąpić opóźnienia pociągów dalekobieżnych o ok. 15 minut.(PAP)
Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie
Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.
Zaloguj się lub wejdź przez![FB](/i/icons/fb.png)