Tydzień Mediacji w Sądzie Okręgowym w Olsztynie

2023-10-17 15:00:00(ost. akt: 2023-10-17 15:12:20)
Zdjęcie jest ilustracją do tekstu

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu

Autor zdjęcia: PG/archiwum

W Sądzie Okręgowym w Olsztynie rozpoczął się Tydzień Mediacji, który potrwa przez kilka następnych dni. Wszyscy zainteresowani mogą skorzystać ze specjalnych dyżurów z profesjonalnymi mediatorami.
W związku z przypadającym na dzień 19 października, Międzynarodowym Dniem Mediacji oraz Tygodniem Mediacji w dniach od 16 do 20 października w Sądzie Okręgowym w Olsztynie zostały zaplanowane wydarzenia, których celem jest budowanie w społeczeństwie wizerunku mediacji, jako skutecznego i szybkiego sposobu rozwiązywania konfliktów.

Sąd Okręgowy w Olsztynie w ramach obchodów Tygodnia Mediacji zaplanował dyżury mediatorów, które będą pełnione między innymi przez mediatorów z listy stałych mediatorów prowadzonej przez Prezesa tutejszego Sądu.

Jest doskonała okazja, aby dowiedzieć się, jakie są ich kompetencje i przekonać, że warto korzystać z ich pomocy. Mediatorzy w prostych i jasnych słowach wytłumaczą, na czym tak naprawdę polega mediacja i dlaczego warto po nią sięgać.

We wtorek (17 października) mediatorzy będą dyżurować w godzinach od godz. 11.30 do godz. 12.30, w środę i czwartek – od godz. 10 do godz. 12, a w piątek – od godz. 10 do godz. 11 oraz od godz. 13 do godz. 14.

Dodatkowo, w czwartek (19 października) w godzinach od 10 do 11 dyżur mediatora będzie pełnił sędzia Sądu Okręgowego w Olsztynie Krystian Szeląg, w zastępstwie Koordynatora tutejszego Sądu ds. mediacji.

Mediacja to alternatywna metoda rozwiązywania sporów i próba doprowadzenia do ugodowego rozwiązania konfliktu na drodze dobrowolnych negocjacji. Dzięki mediacji można uniknąć stresu związanego z koniecznością udziału w postępowaniu sądowym. Mediacja pozwala zakończyć spór szybko i niewielkim kosztem, a także – co jest równie ważne - w sposób możliwy do zaakceptowania przez obie strony, bez poczucia porażki.