Wiceminister Cieplucha: sąd wydał zgodę na tymczasowe aresztowanie Stuu, YouTubera podejrzanego o pedofilię w tzw. aferze Pandora Gate

2023-10-13 17:04:55(ost. akt: 2023-10-13 17:04:13)

Autor zdjęcia: PAP

Sąd właśnie wydał zgodę na tymczasowe aresztowanie głównego podejrzanego w #pandoragate - Stuu. To efekt błyskawicznych działań Prokuratury Okręgowej w Warszawie i mocnych dowodów - napisał na platformie X wiceminister sprawiedliwości Piotr Cieplucha.
Prokuratura Okręgowa w Warszawie wystąpiła w piątek (13 października) do Sądu Okręgowego Warszawie z wnioskiem o areszt tymczasowy wobec influencera.

O aferze nazywanej Pandora Gate informowano w ub. tygodniu po emisji filmu Sylwestra Wardęgi o możliwych kontaktach pedofilskich m.in. niektórych znanych polskich celebrytów ze środowiska internetowego.

Wówczas wiceminister sprawiedliwości Piotr Cieplucha o możliwości popełnienia czynów zabronionych o charakterze pedofilskim zawiadomił Prokuraturę Krajową.

W środę Cieplucha informował o przesłuchiwaniu świadków w tej sprawie.

— Przekazują informacje o ogromnej skali przerażającego procederu seksualnego wykorzystywania nieletnich w środowisku YouTuberów. Pociągnięcie do odpowiedzialności sprawców jest jedynie kwestią czasu — mówił wiceminister sprawiedliwości, dodając, że w Warszawie i Szczecinie przeszukano mieszkania, gdzie znaleziono kilkadziesiąt urządzeń z danymi elektronicznymi, m.in. z treściami komunikatorów społecznych oraz komputery, laptopy, telefony, twarde dyski i nośniki zewnętrzne.

W czwartek (12 października) w mediach pojawiły się informacje o tym, że jeden z YouTuberów związanych z Pandora Gate został zatrzymany w Wielkiej Brytanii a później w internetowej przestrzeni publicznej krążyły pogłoski o jego pobiciu.

źródło: PAP/Marta Stańczyk