Nowy elektryk prosto z salonu – jak możesz go sfinansować?

2023-10-12 15:37:17(ost. akt: 2023-10-12 15:37:50)   Artykuł sponsorowany
Nowe technologie już na dobre wkroczyły do branży motoryzacyjnej, powodując spore zmiany w transporcie. Przedsiębiorcy, którzy budują floty firmowych pojazdów, coraz częściej wybierają auta elektryczne jako podstawowy środek lokomocji. Planujesz wziąć leasing na elektryka prosto z salonu, ale nie wiesz, czy to dobry pomysł? Zobacz kilka praktycznych porad i dowiedz się więcej o elektromobilności w Polsce.
Nowy elektryk do firmowej floty – czy leasing auta elektrycznego się opłaca?
Nie ma żadnych wątpliwości, że samochody elektryczne w ostatnich latach podbijają serca przedsiębiorców oraz osób prywatnych. Powoli zaczynają też dominować w branży motoryzacyjnej, szczególnie ze względu na ogólnodostępność dotacji rządowych oraz ekologiczność korzystania z takich pojazdów.

Leasing auta elektrycznego to ciekawa forma finansowania dla przedsiębiorców, którzy chcą ograniczyć koszty początkowe związane z zakupem samochodu do firmowej floty. Decydując się na umowę leasingu lub najmu długoterminowego można korzystać z elektrycznego auta praktycznie bez żadnych ograniczeń i z minimum kosztów początkowych. Jak to możliwe? Otóż firmowe elektryki można nabyć w ramach leasingu dostępnego z dotacją nawet do kwoty 70 tysięcy złotych w ramach programu „Mój Elektryk” (dowiedz się więcej pod adresem https://mleasing.pl/elektromobilnosc/).

Finansowanie auta z napędem elektrycznym – jakie są aktualne promocje leasingowe?
Podstawowym udogodnieniem, z którego mogą skorzystać przedsiębiorcy, kupujący samochody elektryczne do firmy jest program „Mój Elektryk”. Dotacja na zakup auta elektrycznego to maksymalnie 27 000 złotych na samochód osobowy oraz 70 000 złotych na pojazd dostawczy.
Oprócz programu dopłat można skorzystać z akcji promocyjnej, w ramach której pierwsza rata leasingu firmowego elektryka wyniesie 1 zł. To wyjątkowo atrakcyjna oferta, która powoduje, że przedsiębiorca nie zapłaci praktycznie ani złotówki za pierwszy miesiąc użytkowania samochodu z napędem elektrycznym.

Auto elektryczne z salonu – jaką formę finansowania wybrać?
Nie da się jednoznacznie ocenić, jaka forma finansowania będzie najkorzystniejsza dla przedsiębiorstwa: leasing operacyjny, finansowy, a może wynajem długoterminowy elektryka? Aby ocenić opłacalność wyboru konkretnego rozwiązania trzeba przede wszystkim: przeanalizować koszty leasingu, ustalić dostępne rozwiązania, a także udogodnienia, jakie gwarantuje konkretna forma umowy leasingowej.

Wybierając firmowego elektryka z salonu, zawsze warto korzystać z dostępnych dotacji, akcji promocyjnych prowadzonych przez leasingodawców, a także form finansowania, które generują jak najmniejsze koszty.
Wyjątkowo dobre rozwiązanie to połączenie atrakcyjnych warunków umowy leasingowej, dotacji w ramach programu „Mój Elektryk” oraz akcji promocyjnej, która pozwala nabyć auto elektryczne z ratą 1 zł przez pierwszy miesiąc. Niemniej jednak takie rozwiązanie jest dostępne wyłącznie dla beneficjentów programu dopłat do aut elektrycznych oraz przedsiębiorców, którzy zdecydują się na leasing lub najem nowego albo używanego elektryka.

Dlaczego warto mieć auta elektryczne w firmowej flocie? Podsumowanie
Auto elektryczne to rozsądny wybór nie tylko ze względu na koszty, ale także na wizerunek przedsiębiorstwa. Firmy, które korzystają z aut elektrycznych w swojej flocie, są postrzegane za odpowiedzialne społecznie i przyczyniające się do ochrony środowiska naturalnego. To przekłada się na pozytywny wizerunek marki.

Kilka korzyści wynikających z inwestycji w samochód z napędem elektrycznym dla firmy to:

• brak konieczności stania w korkach,
• możliwość poruszania się po buspasach,
• bezpłatne parkingi w przestrzeni miejskiej,
• mniejsza emisja spalin,
• niewielkie koszty eksploatacji pojazdu.

Co więcej, sam fakt podpisania umowy leasingu na auto elektryczne daje szereg korzyści, np. dostęp do pakietu ubezpieczeń OC i AC, pakiety serwisowe, a także możliwość użytkowania pojazdu w zamian za niską miesięczną ratę leasingu lub najmu długoterminowego.