Próbował przechytrzyć funkcjonariuszy straży granicznej. Na jego nieszczęście - nie udało mu się

2023-10-12 08:29:00(ost. akt: 2023-10-11 15:17:35)

Autor zdjęcia: Straż Graniczna

Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Grzechotkach zatrzymali Rosjanina, który posłużył się sfałszowaną, duńską kartą pobytu.
We wtorek (10 października) na drogowym przejściu granicznym w Grzechotkach do odprawy na kierunku wjazdowym do Polski stawił się obywatel Rosji.

Podejrzenie funkcjonariusza wzbudziła przedstawiona do kontroli duńska karta pobytu.

Okazało się, że blankiet został podrobiony na wzór oryginalnego. Ponadto w paszporcie 24-latka widniały sfałszowane belgijskie, polskie i francuskie stemple kontroli granicznej.

Rosjanin usłyszał zarzuty usiłowania przekroczenia granicy przy użyciu podstępu, posługując się podrobioną duńską kartą pobytu.

Mężczyzna otrzymał odmowę wjazdu do naszego kraju i zawrócił do Rosji.


W środowym (11 października) wydaniu Gazety Olsztyńskiej m.in.

Synagoga w Barczewie będzie miejscem spotkań kultur i religiiRuszają prace przy modernizacji synagogi
Dobra wiadomość: ruszają prace związane z długo oczekiwaną modernizacją barczewskiej synagogi, wyjątkowego obiektu na mapie Warmii i Mazur. Po rewitalizacji ma być całorocznym miejscem integracji i obcowania z kulturą.

Miał być nowy stadion, ale prezydent nie chciał
Niemal 7 mln zł rządowego wsparcia otrzymał Elbląg na modernizację stadionu miejskiego. Są powody do radości, ale to tylko połowiczny sukces. Miasto miało szansę pozyskać znacznie większe fundusze, by wybudować nowy stadion; niestety prezydent Wróblewski wybrał remont starego.

Starsi studenci wracają na zajęcia
Wiele ciekawych zajęć i wykładów w ramach około 30 kół zainteresowań czeka na studentów Giżyckiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku, który zainaugurował 14. rok działalności.

Jak kupić e-wydanie? Wystarczy kliknąć w zdjęcie jedynki poniżej, lub wejść na kupgazete.pl