Olsztyńska policja przestrzega przed możliwymi włamaniami do piwnic

2023-10-10 08:25:17(ost. akt: 2023-10-09 16:41:05)
Zdjęcie jest ilustracją do tekstu

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu

Autor zdjęcia: pixabay.com

Piwnica może służyć jako miejsce do przechowywania rzeczy, z których nie korzystamy na co dzień, przetworów oraz sprzętów, narzędzi, opon, rowerów i innych wartościowych przedmiotów. Olsztyńska policja zaleca zabezpieczenie swojego dorobku tak, aby nie wpadły w niepowołane ręce.
Piwnice najczęściej posiadają łatwe do złamania zabezpieczenia, dlatego też często są dla włamywaczy atrakcyjne.

Jeśli przechowuje się tam narzędzia, rowery, opony lub inne wartościowe przedmioty, które sprawca kradzieży może sprzedać, powinno się zabezpieczyć mienie tak jak to robi się w przypadku domów czy mieszkań.

Idealnym rozwiązaniem byłoby założenie zamków czy kłódek z odpowiednimi atestami i sprawdzanie co jakiś czas, czy nasze mienie jest bezpieczne. Warto pamiętać o tym, aby drzwi wejściowe na klatkę schodową były zamknięte.

Dobrym rozwiązaniem będzie również rozważenie montażu monitoringu. Te działania mogą uchronić przed kradzieżami.

Należy pamiętać o tym, że złodzieje nie śpią i wykorzystają każdą okazję, aby zagarnąć mienie, dlatego tak ważne jest jego odpowiednie zabezpieczenie.

Nie można dać się okradać! Oto rady, które mogą ustrzec przed włamaniami:

— Należy zastanowić się, czy przechowywane w piwnicy mienie jest odpowiednio zabezpieczone i co można zrobić, aby chronić się przed kradzieżą;
— podczas dłuższych wyjazdów i nieobecności można poprosić o pomoc życzliwego i godnego zaufania sąsiada, który zwróci uwagę na to co dzieje się z mieniem – np. piwnicą podczas naszej nieobecności;
— należy zwracać uwagę na nieznane osoby, które kręcą się na klatkach schodowych, w pobliżu piwnic, domu, garażu, zwłaszcza w porach, w których większość osób jest w pracy lub w szkole;
— warto zainteresować się odgłosami dochodzącymi z piwnic. Ustalenie ich przyczyny – stukanie, otwieranie zamków, piłowanie może mieć związek z dokonywaną właśnie kradzieżą;
— nie można zapominać o zamknięciu na klucz wejścia na klatkę. Każda przeszkoda utrudnia i opóźnia wejście do piwnicy czy garażu.

O niepokojących spostrzeżeniach czy sygnałach natychmiast należy powiadomić Policję, dzwoniąc na numer alarmowy 112.


W poniedziałkowym (9 października) wydaniu Gazety Olsztyńskiej m.in.

Dron miał swój pierwszy lot już kilkanaście minut po przywiezieniu przez wojewodę do Kręska.Ten dron będzie ratował życie
Ratownicy z olsztyńskiego PCK dostali od wojewody Artura Chojeckiego specjalistycznego drona m.in. z kamerą termowizyjną, która pozwoli na skuteczne poszukiwanie zaginionych. Wcześniej prowadzili zbiórkę na ten cel. Zebrane pieniądze pozwolą doposażyć drona.

Benefity? Czeka nas rewolucja
Wielu kandydatów – zwłaszcza z młodszych generacji – nawet nie bierze pod uwagę ofert pracy, które nie uwzględniają pozapłacowych benefitów. Wobec rosnących wymagań dotyczących bonusów pracodawcy potrafią być naprawdę kreatywni. Co oferują poza wypłatą?

Na lotnisku wspominali Wielkich Polaków
7 października na Lotnisku Wilamowo pod Kętrzynem odbyły się uroczyste obchody Dnia Pamięci bł. Stefana Kardynała Wyszyńskiego i św. Jana Pawła II.

Jak kupić e-wydanie? Wystarczy kliknąć w zdjęcie jedynki poniżej, lub wejść na kupgazete.pl