Kompletnie pijany rzucał kamieniami w nadjeżdżające samochody. 68-latka zatrzymał mieszkaniec powiatu olsztyńskiego

2023-10-10 18:14:17(ost. akt: 2023-10-10 15:08:50)

Autor zdjęcia: KMP w Olsztynie

Postawą godną naśladowania wykazał się pewien 48-letni mieszkaniec powiatu olsztyńskiego, który ujął mężczyznę, rzucającego kamieniami w nadjeżdżające auta. Sprawcą uszkodzenia mienia okazał się 68-letni mężczyzna, który w chwili interwencji był kompletnie pijany.
W ubiegły wtorek (3 października) oficer dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie otrzymał zgłoszenie dotyczące zniszczenia mienia, do którego doszło na jednej z ulic w Bartągu.

Natychmiast na miejsce został wysłany policyjny patrol, który ustalił szczegóły zdarzenia. Z otrzymanych informacji wynikało, że pewien mężczyzna idąc poboczem, nagle zaczął rzucać kamieniami w nadjeżdżające auta. W jednym z nich doszło nawet do uszkodzenia szyby czołowej.

Na to bezmyślne zachowanie zareagował jeden z poszkodowanych kierowców. 48-latek powstrzymał agresora, a następnie przekazał go interweniującym policjantom. Sprawcą okazał się 68-letni mieszkaniec powiatu olsztyńskiego.

Badanie policyjnym alkomatem wykazało, że był w tym momencie kompletnie pijany. W jego organizmie krążyło ponad 1,5 promila alkoholu. Pokrzywdzeni wycenili wartość strat na 5500 złotych.

68-latek trafił do policyjnego aresztu. Następnego dnia po wytrzeźwieniu usłyszał zarzuty dotyczące zniszczenia mienia.

Mężczyzna nie potrafił logicznie wytłumaczyć swojego zachowania. Zgodnie z kodeksem karnym grozi mu kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.