Współpraca kontrwywiadu z Rosją za PO. Bochenek pyta ambasadora USA o stanowisko ws. ujawnionych dokumentów

2023-10-05 11:41:29(ost. akt: 2023-10-05 12:04:54)

Autor zdjęcia: @USAmbPoland/X

"Wielokrotnie pan ambasador Mark Brzezinski zabierał głos w trywialnych sprawach, w związku z tym ciekaw jestem jego stanowiska i oceny tej sytuacji teraz" - mówił w radiowej Jedynce Rafał Bochenek (PiS). "Czy Stany Zjednoczone o tym w ogóle wiedziały? Czy miały jakąkolwiek wiedzę nt. tego typu dokumentów, które były wypracowywane przez administrację Platformy Obywatelskiej?" - dopytywał.
Na portalu niezalezna.pl ukazała się niezwykle ciekawa wypowiedź, która pozwalamy sobie przedstawić poniżej w dosłownym brzmieniu.


Jak podał portal TVP Info, w najnowszym odcinku serialu dokumentalnego "Reset" ujawniono nieznane dotąd dokumenty, pokazujące przebieg zakulisowych rozmów między polskimi i rosyjskimi służbami, a także zgodę, jaką miał wydać ówczesny premier, szef PO Donald Tusk na współpracę między SKW a FSB.

Bochenek ocenił, że to "oburzające".

Wręcz skandaliczna decyzja. Współpraca z rosyjskimi służbami specjalnymi, które mają właściwie dość mocną komunistyczną historię; to służby, które infiltrują różnego rodzaju państwa, brały udział w różnego rodzaju przewrotach w wielu państwach, inspirowały je i podsycały, to jest rzeczywiście bardzo oburzające
– powiedział Rafał Bochenek.

"Zwłaszcza, że jesteśmy członkami Sojuszu Północnoatlantyckiego, a w ramach tej współpracy, tak wynika z informacji, które wczoraj były podawane, miały być udostępniane agentom rosyjskim informacje de facto natowskie" - mówił rzecznik PiS.

Wskazał, że "to było kolejne uderzenie w podwaliny naszego bezpieczeństwa, tak samo jak wcześniej linia zdrady Tuska na Wiśle, gdzie pod właściwie okupację rosyjską oddawano wschód Polski, natomiast zachód mógł być jeszcze lepiej ostrzeliwany przez ewentualnych najeźdźców ze wschodu, mam tutaj namyśli oczywiście Rosjan".
Bochenek pytał także o reakcję ambasadora USA w Polsce, Marka Brzezinskiego.

[i]Wielokrotnie pan ambasador zabierał głos w trywialnych sprawach, w związku z tym ciekaw jestem jego stanowiska i oceny tej sytuacji teraz. Bo rzeczywiście to pokazuje, jakie było nastawienie Donalda Tuska do Moskwy, do Putina, jak budował z nimi relacje. Pytanie czy Stany Zjednoczone o tym w ogóle wiedziały. Czy miały jakąkolwiek wiedzę nt. tego typu dokumentów, które były wypracowywane przez administrację PO?[/i]
– pytał Bochenek.

Bochenek pytał także o reakcję ambasadora USA w Polsce, Marka Brzezinskiego.

Wielokrotnie pan ambasador zabierał głos w trywialnych sprawach, w związku z tym ciekaw jestem jego stanowiska i oceny tej sytuacji teraz. Bo rzeczywiście to pokazuje, jakie było nastawienie Donalda Tuska do Moskwy, do Putina, jak budował z nimi relacje. Pytanie czy Stany Zjednoczone o tym w ogóle wiedziały. Czy miały jakąkolwiek wiedzę nt. tego typu dokumentów, które były wypracowywane przez administrację PO?
– pytał Bochenek.
źródło: Niezalezna.pl

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. as. #3111490 5 paź 2023 13:40

    A co na to ówczesny premier pan Tusk? Czy bratanie się i przekazywanie istotnych szczegółów przez naszą SKW rosyjskiej FSB (następczyni KGB) za jego zgodą to nie zdrada interesów Polski i NATO?

    Ocena komentarza: poniżej poziomu (-4) odpowiedz na ten komentarz