Wojewoda Artur Chojecki rozdał odblaski i wręczył promesy

2023-10-04 14:55:21(ost. akt: 2023-10-04 15:08:21)
Wojewoda odwiedził seniorów i przedszkolaki w Dobrym Mieście, promując wśród nich bezpieczeństwo w ramach akcji "Bezpieczna Jesień – odblask ratuje życie".
Obchody Międzynarodowego Dnia Osób Starszych w Dobrym Mieście były wyjątkową okazją do edukacji i wsparcia seniorów. Wojewoda Warmińsko-Mazurski odwiedził Dom Seniora w Dobrym Mieście, aby promować bezpieczeństwo na drogach poprzez noszenie odblasków ramach akcji "Bezpieczna Jesień – odblask ratuje życie".

Odblaski otrzymały również przedszkolaki z Dobrego Miasta. Jak podkreślił Artur Chojecki, piesi są najczęstszymi ofiarami wypadków drogowych, a ucząc najmłodszych zasad bezpieczeństwa, dbamy o ich życie i zdrowie.

Obowiązek noszenia odblasków po zmroku poza terenem zabudowanym wprowadzono ponad 9 lat temu.

Dobre Miasto nie tylko będzie bardziej bezpieczne o zmroku, ale również zmodernizowane i odnowione. Wojewoda przekazał kolejne środki dla samorządu w ramach Rządowego Funduszu Programu Odbudowy Zabytków na modernizację dachu Zespołu Zakładów Opieki Zdrowotnej oraz konserwację i restaurację pozostałości baszty narożnej wraz z fragmentami przylegających średniowiecznych murów obronnych.