Marzy im się Gazprom?! Kandydatka KO o zrywaniu umów na elektrownię jądrową z USA

2023-10-03 14:32:16(ost. akt: 2023-10-03 14:35:36)

Autor zdjęcia: wPolityce/Silar/CC/WikimediaCommons/Twitter

„Musimy się dowiedzieć, na ile ta umowa jest zobowiązująca i jakie kary grożą za odstąpienie od tej umowy. Musimy wszystko przejrzeć i wszystko wziąć pod uwagę, oczywiście” — powiedziała o kontrakcie z USA na budowę elektrowni jądrowej Uruszla Zielińska, kandydatka Koalicji Obywatelskiej z ramienia Zielonych, która była gościem Radia Zet.
Wypowiedź kandydatki KO wywołała burzę w mediach społecznościowych. Jej słowa komentują m.in. politycy na platformie X.

— Wieloletnie umowy gazowe z Rosją - witajcie z powrotem! Nie można dać Tuskowi drugiej szansy. #BezpiecznaPolska — napisał Radosław Fogiel, PiS.

Gorące komentarze

To nie wszystko. Urszula Zielińska mówiła także o planach KO na pierwsze 100 dni rządów.

— To, na co się zgodziliśmy, to że przez pierwsze 100 dni, przygotujemy plan finansowania energetyki opartej na OZE i planu rozwoju energetyki jądrowej. Od węgla musielibyśmy odejść jak najbliżej 2030 r. — dodała Zielińska.

— Czy Koalicja Obywatelska chce zrezygnować z projektu jądrowego od USA? — zastanawia się August Żywczyk.

— Czy Donald Tusk kolejny raz wpycha Polskę w łapy Putina?! Nr 2 na liście w Warszawie z Koalicji Obywatelskiej przyznała, że jest dogadana z Tuskiem w temacie zrewidowania w pierwszych 100 dniach umowy z USA na budowę elektrowni jądrowej i rozważają ją wypowiedzieć — wskazał Maciej Stańczyk.

— Tusk grabarzem polskiej energetyki i rolnictwa. Donald Tusk i PO chcą po wyborach zlikwidować energetykę węglową i uderzyć w polskie rolnictwo i przetwórstwo przepisami ograniczającymi emisje. Tak jak w Holandii! To wielkie zagrożenie dla produkcji mięsa czy mleka w Polsce — podkreślił Janusz Kowalski.

To nadal nie koniec. Kandydatka KO usprawiedliwiała język nienawiści w debacie publicznej i na marszach KO.

— Jeśli osiem gwiazdek dziś komuś przeszkadza, to co mamy mówić na polityków z najwyższej półki, na premiera, szefa partii rządzącej, którzy szczują na obywateli i mówią dużo gorsze rzeczy przez ostatnie 8 lat. Choćby ostatnie haniebne słowa prezydenta RP „tylko świnie siedzą w kinie”. Mi 8 gwiazdek u człowieka, który po prostu idzie ulicą i domaga się zmiany rządu, nie przeszkadza, bo ma on ku temu wiele powodów. Ludzie idą na film, który pokazuje brutalną rzeczywistość na polsko-białoruskiej granicy to kompletny upadek moralny rządzących w tym kraju — dodała Zielińska.

— Hit! 2. Tuska w Warszawie, Urszula Zielińska, wprost usprawiedliwia, a nawet zgadza się na ośmiogwiazdkowe hasło, ponieważ… Politycy krytykują film Agnieszki Holland, który według niej pokazuje „brutalną prawdę”. Czyli * też mundurowych? — skomentował Sebastian Kaleta, Solidarna Polska.

Tekst ukazał się na portalu wpolityce.pl



Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. as. #3111495 5 paź 2023 13:59

    Porażające szczerość tej kandydatki KO. Widać, że idzie ona śladami Niemców, którzy zlikwidowali swoje elektrownie atomowe i teraz budują nowe elektrownie na węgiel brunatny oraz masowo kupują prąd we Francji i Szwecji... To kolejne antypolskie działanie KO.

    odpowiedz na ten komentarz