Partia Tuska za paktem migracyjnym i nielegalnymi migrantami w Polsce

2023-10-03 14:13:35(ost. akt: 2023-10-03 14:17:31)

Autor zdjęcia: screenshot Twitter/x @RadioGenoa/ sejm.gov.pl

Elżbieta Gelert, posłanka Platformy Obywatelskiej, na antenie Polskiego Radia 24 wprost oświadczyła, że jeżeli Polska weszła do Unii Europejskiej i jest w niej, powinna również przyjąć mechanizmy, które w Unii panują, a więc mechanizmy solidarnościowe, także pakt migracyjny.
Debata w PE dot. paktu migracyjnego
Przypomnijmy, że w środę podczas sesji plenarnej Parlamentu Europejskiego w Strasburgu odbędzie się debata pt. „Potrzeba szybkiego przyjęcia pakietu w sprawie azylu i migracji”. Została ona włączona do porządku obrad na wniosek frakcji EPL, w której skład wchodzą PO i PSL. Za debatą o takim tytule opowiedzieli się też socjaldemokraci, mający w swoich szeregach SLD i Nową Lewicę oraz liberałowie (Polska 2050).

Premier Mateusz Morawiecki podkreślił, że szef PO Donald Tusk oszukuje Polaków w sprawie nielegalnej imigracji. Szef polskiego rządu wskazał, że w najbliższych dniach sprzeciwi się przyjęciu paktu migracyjnego przez Unię Europejską.

— W tym tygodniu jadę reprezentować Polskę na szczycie Rady Europejskiej do Hiszpanii i mogę państwu obiecać, że postawię twarde weto przeciwko przyjmowaniu nielegalnych imigrantów do Polski, bo to są sprawy naszego bezpieczeństwa — powiedział premier podczas spotkania z mieszkańcami Stalowej Woli.

Posłanka PO: Polska powinna popierać prawo UE
Zdaniem posłanki PO Elżbiety Gelert, skoro Polska jest członkiem Unii Europejskiej, to powinna popierać całe unijne prawo.

— Jeżeli taki mechanizm będzie dotyczył wszystkich krajów, powinien dotyczyć i Polski. Jeżeli nie chcemy przyjmować migrantów, musimy płacić odszkodowanie, o czym też było mówione wcześniej. Nie widzę, aby to było jakieś zalewanie migrantami akurat naszego kraju — oświadczyła na antenie Polskiego Radia 24 Gelert.

Polska od początku sprzeciwia się zapisom paktu azylowo-migracyjnego. Nasz kraj uważa obowiązkową solidarność opartą de facto wyłącznie na relokacji lub karach finansowych za nieprzyjmowanie migrantów za całkowicie niewłaściwą.

Tekst ukazał się na portalu wpolityce.plKomentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. as. #3111496 5 paź 2023 14:01

    Trzeba przyznać, że PO ma u siebie wielu polityków jawnie szkodzących Polsce... Ta posłanka jawnie powiedziała jakie są dążenia Koalicji Obywatelskiej.

    Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) odpowiedz na ten komentarz