Wojna będzie kontynuowana. Miedwiediew mówi o kolejnych regionach

2023-10-01 09:52:17(ost. akt: 2023-10-01 10:02:03)

Autor zdjęcia: PAP

Dmitrij Miedwiediew, były prezydent i obecny wiceprzewodniczący Rady Bezpieczeństwa Federacji Rosyjskiej, ogłosił, że Rosja planuje utworzyć nowe regiony. W minionym roku na obszarach obwodów donieckiego, ługańskiego, charkowskiego i chersońskiego, które były okupowane, Rosjanie przeprowadzili tzw. pseudoreferenda, po których ogłoszono ich przyłączenie do Rosji. W rocznicę tego wydarzenia również Władimir Putin zwrócił się do obywateli.
30 września, w tzw. dzień "zjednoczenia" ukraińskich anektowanych terytoriów z Rosją, Władimir Putin powtórzył szablonowe frazesy na temat rzekomej legalności referendów aneksyjnych, roli Zachodu w rozpoczęciu wojny oraz jedności między Rosją i okupowanymi terytoriami ukraińskimi - wskazują analitycy.

Tego dnia przedstawiciele okupacyjnych władz rosyjskich opublikowali w mediach społecznościowych mapy przedstawiające rozbieżny zakres anektowanych terytoriów: jedna z map obejmowała cały Krym i całe terytoria obwodów ługańskiego, donieckiego, chersońskiego i zaporoskiego, zaś inna praktycznie ograniczała się do terenu sięgającego obecnych linii frontu.

"Dziś dzień zjednoczenia nowych regionów z Rosją. W ubiegłym roku w referendum ich mieszkańcy podjęli najważniejszą decyzję - należeć do swojej Ojczyzny" - napisał w sobotę Miediwiediew w mediach społecznościowych.  

W ocenie Miediwiediewa, "wybór" mieszkańców stał się symbolem "przywrócenia historycznej sprawiedliwości, jedności narodu, poświęcenia i woli".  

Wiceprzewodniczący rosyjskiej Rady Bezpieczeństwa Dmitrij Miedwiediew zapowiedział, że wojna będzie kontynuowana, dopóki "odwieczne rosyjskie terytoria nie zostaną wyzwolone".

To niejasne stwierdzenie Miedwiediewa i rozbieżne mapy opublikowane przez okupacyjne władze świadczą o tym, że Kreml jeszcze nie sprecyzował, które terytoria rzekomo anektował czy planuje anektować - piszą analitycy ISW.Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. as. #3111309 1 paź 2023 11:48

    Wg imperialnej doktryny rosyjskiej do Rosji powinny należeć wszystkie tereny, na których kiedykolwiek była Rosja lub mieszkali Rosjanie. Zatem drżeć powinna duża część krajów... Dlatego jedynym ratunkiem dla świata jest upadek i rozpad Rosji...

    odpowiedz na ten komentarz