37-letnia mieszkanka Olsztyna oszukana popularną metodą na "pracownika banku"

2023-09-30 16:00:00(ost. akt: 2023-09-29 15:32:02)
Zdjęcie jest ilustracją do tekstu

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu

Autor zdjęcia: Pixabay

37-latka po kontakcie telefonicznym z osobą, która podała się za pracownika banku straciła 5 tysięcy złotych. Oszuści umiejętnie manipulują rozmową tak, by uzyskać jak najwięcej informacji i wyłudzić pieniądze. Policja apeluje o ostrożność podczas dokonywania internetowych transakcji, a szczególnie w kontaktach z nieznajomymi.
W środę (27 września) do Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie wpłynęło zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa oszustwa.

Tego dnia do pewnej 37-latki zadzwoniła osoba podająca się za pracownika placówki bankowej z informacją o próbie wyłudzenia kredytu w wysokości 15 tysięcy złotych z jej konta.

Pokrzywdzona stanowczo zaprzeczyła, aby zleciła realizację takiej transakcji. Rzekomy konsultant podczas prowadzonej rozmowy przekazywał informacje o działaniach jakie zostały wykonane na koncie bankowym.

W tym samym czasie kobieta otrzymywała wiadomości za pośrednictwem m.in. komunikatora społecznościowego, o tym co dzieje się z jej pieniędzmi. 37-latka zalogowała się na swoje konto za pośrednictwem aplikacji, gdzie zauważyła, że ubyło z niego 5 tysięcy złotych.

Kobieta nie czekając, skontaktowała się z infolinią swojego banku w celu zablokowania numeru rachunku. Mimo tego, oszczędności nie zostały uratowane.

37-latka straciła 5 tysięcy złotych. O sprawie powiadomiła policję.