Policjanci z komisariatu w Olsztynku w trosce o bezpieczeństwo najmłodszych

2023-10-01 15:00:00(ost. akt: 2023-09-29 15:53:09)

Autor zdjęcia: KMP Olsztyn

Funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Olsztynku zorganizowali szereg spotkań z uczniami ze szkół podstawowych oraz przedszkoli, aby przypominać o zasadach bezpiecznej drogi do szkoły.
We wrześniu, w ramach akcji „Bezpieczna droga do szkoły” odbyły się spotkania z grupą ponad 250 dzieci z klas I-III oraz przedszkoli z funkcjonariuszami z KP Olsztynek na terenie Olsztyna oraz powiatu olsztyńskiego m.in. w Stawigudzie oraz Gietrzwałdzie.

Celem spotkań było przypomnienie zasad bezpieczeństwa wśród uczniów placówek oświatowych, a tematy dotyczyły m.in. bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Fot. KMP Olsztyn

Funkcjonariusze podkreślali ważną rolę elementów odblaskowych, które warto posiadać, aby zwiększyć swoją widoczność na drodze. Na zakończenie uczniowie zadawali pytania dotyczące bezpieczeństwa oraz dzielili się swoimi spostrzeżeniami, a także otrzymali różnokolorowe elementy odblaskowe.

Dzieciom towarzyszyły maskotki, w tym m.in.: policyjna maskotka sierżant Żabuś, przypominającą o bezpieczeństwie. Wszystko po to, aby zwiększyć świadomość najmłodszych uczestników ruchu drogowego podczas codziennych, pieszych wędrówek.

Funkcjonariusze przypominali również, że każdy policjant służy, by chronić i pomagać. Natomiast każdy rodzic czy opiekun może wskazać swojemu dziecku bezpieczną drogę do szkoły.

Fot. KMP Olsztyn

Najmłodsi mieli okazję podczas spotkań pochwalić się swoją wiedzą na temat przechodzenia przez jezdnię tylko w miejscach dozwolonych w sposób rozsądny i odpowiedzialny, czy też jak należy zachować się na przejściu z sygnalizacją świetlną i bez niej m.in. dzięki przygotowanemu miasteczku ruchu drogowego, czy autochodzikowi.

Każdy uczestnik spotkań mógł również podziwiać m.in. policyjne umundurowanie, a także wsiąść do policyjnego radiowozu lub posiedzieć na motocyklu, wykorzystywanym w codziennej służbie przez funkcjonariuszy z KMP Olsztyn, aby przez chwilę poczuć się jak prawdziwy policjant.

Wszystko po to, aby podczas rozpoczętego niedawno roku szkolnego przypominać o zasadach bezpiecznej drogi do szkoły, jak również o tym, że bezpieczeństwo zależy od nas samych, a bezpieczeństwo najmłodszych zależy od ich opiekunów.