Uczniowie szkół średnich z Warmii i Mazur rywalizowali w zawodach "Jak funkcjonariusz Straży Granicznej"

2023-09-30 09:00:00(ost. akt: 2023-09-30 07:32:41)

Autor zdjęcia: Straż graniczna

Warmińsko-Mazurski Oddział Straży Granicznej zorganizował zawody „Jak funkcjonariusz Straży Granicznej”. W rywalizacji udział wzięło 6 drużyn ze szkół średnich naszego województwa.
Zawody odbyły się w czwartek (28 września) na terenie W-MOSG, dzięki wsparciu finansowemu zarządu oddziałowego NSZZ Funkcjonariuszy Straży Granicznej.

Fot. Straż graniczna

Gen. bryg. SG Tomasz Zybiński przywitał młodzież, opiekunów i życzył wszystkim powodzenia. Zaznaczył, że liczy na to, że wśród uczestników znajdą się przyszli kandydaci do służby w formacji.

Szkolne drużyny wzięły udział w konkurencjach, które pokonują kandydaci, ubiegający się o przyjęcie do służby w Straży Granicznej, podczas II etapu postępowania kwalifikacyjnego.

Fot. Straż graniczna

Młodzież zmierzyła się z testami z wiedzy ogólnej i z języka angielskiego. Potem stanęli do rywalizacji sportowej. Młodzi ludzie nie tylko musieli wykazać się kondycją fizyczną, ale również zwinnością podczas wykonywania ćwiczeń, takich jak: bieg - koperta, skok w dal z miejsca, pompki, czy skrętoskłony.

Fot. Straż graniczna

Najwyższy stopień podium zajęli uczniowie z Liceum Ogólnokształcącego FENIKS w Kętrzynie. II miejsce wywalczyła ekipa Zespołu Szkół w Górowie Iławeckim, a trzecie I Liceum Ogólnokształcące im. Wojciecha Kętrzyńskiego w Kętrzynie.

Zwycięskim ekipom nagrody wręczył Komendant Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej gen. bryg. SG Tomasz Zybiński oraz Przewodniczący zarządu oddziałowego NSZZ FSG mjr SG Maciej Kuszilek.

Na uczestników czekały stoiska promocyjne. Młodzież zapoznała się ze specyfiką naboru do służby w SG. Każdy mógł zobaczyć sprzęt służbowy, jaki wykorzystywany jest w codziennej służbie przez funkcjonariuszy W-MOSG.

Fot. Straż graniczna

Na zakończenie zawodnicy, opiekunowie, kibice mogli spróbować granicznej grochówki.