Ogromne dofinansowanie dla olsztyńskiego przedszkola. Powstanie tu kompleks żłobkowo-przedszkolny

2023-09-28 15:45:41(ost. akt: 2023-09-28 17:08:15)

Autor zdjęcia: Zbigniew Woźniak

Tydzień Folkloru Warmińskiego w Przedszkolu im. Świętej Rodziny kończy się w ogromnym przytupem. I to nie tylko dlatego, że dzieci pochwaliły się znajomością tańców ludowych, ale także dzięki ogromnej promesie, która trafiła na ręce jego przedstawicieli. Olga Semeniuk-Patkowska, wiceminister rozwoju i technologii przekazała 2 miliony złotych na pierwszy etap budowy nowego kompleksu żłobkowo-przedszkolnego.
W olsztyńskim Przedszkolu im. Świętej Rodziny od 10 lat próbowano podjąć działania w kierunku budowy nowego kompleksu żłobkowo-przedszkolnego, jednak wszystkie inicjatywy szły na marne. Kiedy wiceminister Olga Semeniuk-Patkowska otrzymała prośbę o pomoc, postanowiła wyciągnąć pomocną dłoń.

— Żeby dzieci mogły w odpowiedni sposób się kształtować oraz rodzina mogła się rozwijać, potrzebne są odpowiednie warunki — mówi wiceminister rozwoju i technologii Olga Semeniuk-Patkowska. — Jeszcze kilka tygodni temu wspierając szkołę szermierczą, przekazałam do nowego “domu sportu” bluzę Robsonów. Wtedy też pojawiła się prośba, o pomoc w budowie nowego kompleksu dla dzieci. Myślę, że dzisiaj moja wizyta w przedszkolu tworzy i kreuje nowy dom dla maluchów, ale także poczucie bezpieczeństwa dla rodziców i dziadków. W najbliższym czasie będą oni mogli obserwować budowę nowego kompleksu żłobkowo-przedszkolnego. To wielomilionowa inwestycja, która będzie podzielona na etapy. Dziś pierwsze dwa miliony złotych w ramach środków finansowych z budżetu centralnego przekazuję na ręce pani dyrektor oraz pana prezesa — dodaje Olga Semeniuk-Patkowska.

Fot. Zbigniew Woźniak

— Ta inwestycja jest bardzo ważna dla nas. Ponad dziesięć lat marzymy o nowym przedszkolu. Jest to pierwszy zalążek działań, który daje nam dużo nadziei, że inwestycja się uda, a my będziemy mieć piękne, nowe przedszkole i żłobek — mówi dyrektor Katolickiego Zespołu Edukacyjnego Anna Rykowska.

Wiceminister zapewniła, że “nowy dom” dla dzieci zostanie dokończony, a także, że dopilnuje, by inwestycja sprawnie dobiegła do końca. Dodała również, że w ciągu kilku najbliższych lat kompleks powinien być już gotowy.

Fot. Zbigniew Woźniak

— Nie możemy się doczekać, by ogarnąć większą ilością dzieci i rodziny, które będą przesyłały do nas swoje pociechy. Do tej pory nie mieliśmy żłobka w naszych murach. W niedługim czasie ufamy, że z pomocą uda nam się wybudować przedszkole razem z oddziałami żłobkowymi, do których będą mogły chodzić nasze dzieci — mówi Andrzej Olszewski, prezes Stowarzyszenia Świętej Rodziny w Olsztynie.

Podczas uroczystości dzieci zaprezentowały swoje nowe umiejętności, które nabyły podczas trwającego Tygodnia Folkloru Warmińskiego. Zaprosiły również wiceminister do wspólnych zabaw i tańców.