Jaki będzie Komitet Rewitalizacji?

2023-09-28 15:51:17(ost. akt: 2023-09-28 16:01:21)   Artykuł sponsorowany

Autor zdjęcia: Urząd Miasta w Olsztynie

Rozpoczęły się dyskusje na temat kształtu i działania Komitetu Rewitalizacji. To jedno z nowych rozwiązań, jakie wprowadziła ustawa o rewitalizacji.
Komitet ma być swego rodzaju forum społecznym dialogu na temat realizacji przedsięwzięć na obszarach borykających się ze szczególnymi problemami. Zachęcamy do wypełnienia ankiety, której wyniki pomogą w dalszych pracach.

- Chcemy poznać opinie mieszkańców na temat tego, jak można wspólnie czuwać nad właściwym przebiegiem rewitalizacji w Olsztynie - mówi zastępca prezydenta Olsztyna, Justyna Sarna-Pezowicz.

Komitet ma gromadzić osoby szczególnie aktywne, liderów społecznych, którzy swoim zaangażowaniem w sprawy obszaru rewitalizacji będą wspomagać pracę miejskich urzędników. Jest to bardzo istotne, ponieważ dla powodzenia całego przedsięwzięcia są niezbędne wiedza i doświadczenie w wielu dziedzinach.

Przygotowanie odpowiednich przepisów dotyczących Komitetu poprzedzą konsultacje społeczne. Dyskusje potrwają do końca października. Odbędzie się także spotkanie, które zostało zaplanowane na 3 października (Kamienica Naujacka, ul. Dąbrowszczaków 3, godz. 17:00).

W konsultacjach można brać udział poprzez stronę internetową Platformy Konsultacji Społecznych albo bezpłatną mobilną aplikację mMieszkaniec. Ta oferuje szereg funkcjonalności m.in.: wypełnianie ankiet konsultacyjnych. Można ją pobrać z Google Play lub Apple Store.