Poszukiwania nowego dyrektora OPiOA

2023-09-28 15:39:32(ost. akt: 2023-09-28 15:49:39)   Artykuł sponsorowany

Autor zdjęcia: Urząd Miasta w Olsztynie

Kto pokieruje w kolejnych latach Olsztyńskim Planetarium i Obserwatorium Astronomicznym. Trwa nowy konkurs na stanowisko dyrektora jednostki.
Do poprzedniego konkursu stanęło dwóch kandydatów. Jednak po przesłuchaniach żaden z nich nie przekonał komisji do swojej wizji dalszego funkcjonowania instytucji. Dlatego czasowym szefem została dotychczasowa zastępczyni dyrektora, Agnieszka Zbanyszek.

Kandydaci powinni mieć co najmniej pięcioletnie doświadczenie z pracy w instytucjach kultury oraz co najmniej dwuletnie w działalności naukowej, edukacyjnej lub popularyzatorskiej. Oczekuje się znajomości zagadnień i procedur związanych z pozyskiwaniem pozabudżetowego finansowania.

Pośród wymaganych dokumentów kandydaci są zobowiązani do przedstawienia autorskiej koncepcji funkcjonowania Olsztyńskiego Planetarium i Obserwatorium Astronomicznego. Długość umowy, jaka może zostać zaproponowana najlepszemu z kandydatów to 3-7 lat.

Jednym z najważniejszych wyzwań, jakie stanie przed nowym dyrektorem OPiOA będzie realizacja zaplanowanej modernizacji obiektu. Wśród prac, poza poprawą technicznego stanu siedziby przy al. Piłsudskiego 38 będzie powstanie nowoczesnej wystawy - Habitatu Księżycowego.

Termin składania dokumentów minie 9 października (poniedziałek).