Trwają poszukiwania nowego dyrektora Olsztyńskiego Planetarium i Obserwatorium Astronomicznego

2023-09-28 14:27:25(ost. akt: 2023-09-28 14:45:23)
Zdjęcie jest ilustracją do tekstu

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu

Autor zdjęcia: Urząd Miasta Olsztyn

Kto pokieruje w kolejnych latach Olsztyńskim Planetarium i Obserwatorium Astronomicznym? Trwa nowy konkurs na stanowisko dyrektora jednostki.
Do poprzedniego konkursu stanęło dwóch kandydatów. Jednak po przesłuchaniach żaden z nich nie przekonał komisji do swojej wizji dalszego funkcjonowania instytucji. Dlatego czasowym szefem została dotychczasowa zastępczyni dyrektora, Agnieszka Zbanyszek.

Kandydaci powinni mieć co najmniej pięcioletnie doświadczenie z pracy w instytucjach kultury oraz co najmniej dwuletnie w działalności naukowej, edukacyjnej lub popularyzatorskiej. Oczekuje się znajomości zagadnień i procedur związanych z pozyskiwaniem pozabudżetowego finansowania.

Pośród wymaganych dokumentów kandydaci są zobowiązani do przedstawienia autorskiej koncepcji funkcjonowania Olsztyńskiego Planetarium i Obserwatorium Astronomicznego.

Długość umowy, jaka może zostać zaproponowana najlepszemu z kandydatów to 3-7 lat.

Jednym z najważniejszych wyzwań, jakie stanie przed nowym dyrektorem OPiOA będzie realizacja zaplanowanej modernizacji obiektu.

Wśród prac, poza poprawą technicznego stanu siedziby przy al. Piłsudskiego 38 będzie powstanie nowoczesnej wystawy - Habitatu Księżycowego.


W czwartkowym (28 września) wydaniu Gazety Olsztyńskiej m.in.

Nasi gapowicze mają ponad 3 miliony długu
Szacuje się, że każdego dnia bez biletu podróżuje około 10 proc. klientów transportu zbiorowego. Standardowy gapowicz to mężczyzna w wieku 35-44 lat. Kobiety stanowią zaledwie 20 proc. gapowiczów.

Olsztyńska katedra otrzymała dotację na kwotę 3,5 mln złotych na zabytki.Olsztyńska katedra z dofinansowaniem na zabytki
Proboszcz olsztyńskiej konkatedry pod wezwaniem Św. Jakuba nie kryje radości. Parafia otrzymała 3,5 mln zł dofinansowania na kontynuowanie rozpoczętych już prac konserwatorskich. To jedna z 137 dotacji, które z drugiej edycji Programu Odbudowy Zabytków trafią na Warmię i Mazury.

Magda OrłowskaByłam psiarą, stałam się kociarą
To najczęściej ludzie się winni niedoli zwierząt. Ale również ludzie niosą im pomoc. Nagroda przyjaciela zwierząt „Cztery łapy” trafia w ręce osób, dla których los zwierzaków nie jest obojętny. W tym roku otrzymała ją m.in. kocia Fundacja Per Mondo.

Jak kupić e-wydanie? Wystarczy kliknąć w zdjęcie jedynki poniżej, lub wejść na kupgazete.pl