Żywność i zdrowie zwierząt pod lupą naukowców – przyjdź na spotkanie brokerskie

2023-09-28 14:13:23(ost. akt: 2023-09-28 17:58:52)   Artykuł sponsorowany
Szukasz inspiracji do rozwoju? Jesteś przedstawicielem branży biotechnologicznej, specjalistą ds. diagnostyki weterynaryjnej lub interesujesz się tematem żywności i zdrowia zwierząt? Przyjdź na bezpłatne spotkanie brokerskie do Instytutu Rozrodu Zwierząt i Badań Żywności Polskiej Akademii Nauk w Olsztynie, które odbędzie się 10 października 2023 roku w jego siedzibie przy ul. Bydgoskiej 7A.
Wydarzenie jest okazją do spotkania się z ekspertami z Instytutu oraz nawiązania z nimi współpracy. To również możliwość poznania szerokich możliwości badawczych i analitycznych dostępnych w specjalistycznych pracowniach Instytutu PAN, gdzie prowadzone są badania m.in. z zakresu biotechnologii i diagnostyki weterynaryjnej.

Podczas spotkania brokerskiego eksperci z Instytutu przedstawią ofertę z zakresu hodowli i analizy komórkowej, analizy histologicznej oraz obrazowania mikroskopowego. Ponadto, pokazane zostaną możliwości analiz proteomicznych, czyli badania białek w skali makro. Dzięki temu możliwe jest zagłębienie się w strukturę różnych tkanek zarówno roślinnych, jak i zwierzęcych oraz w dokładny profil białkowy. Zaprezentowane zostaną także możliwości badania morfologii i parametrów ruchu plemników oraz przechowywania w ciekłym azocie rezerw genetycznych wielu gatunków zwierząt (przede wszystkim ryb - łososiowatych, jesiotrowatych, karpiowatych oraz buhaja).

Instytut Rozrodu Zwierząt i Badań Żywności PAN w Olsztynie jest renomowanym ośrodkiem naukowym w województwie warmińsko-mazurskim, specjalizującym się w badaniach związanych ze zdrowiem zwierząt oraz jakością żywności. Rola nowoczesnych technik diagnostycznych w pierwotnej produkcji żywności, zootechnice i weterynarii jest kluczowa do zapewnienia jednego wspólnego zdrowia zwierząt i ludzi, określanych jako „One Health”. Dlatego w laboratoriach Instytutu prowadzona jest zarówno rutynowa diagnostyka weterynaryjna, jak i zaawansowane analizy badawcze na rzecz bezpiecznej i najwyższej jakości żywności.

Na spotkanie zapraszamy przedstawicieli branży biotechnologicznej, specjalistów ds. diagnostyki weterynaryjnej oraz wszystkich zainteresowanych tematyką żywności i zdrowia zwierząt.
Udział w spotkaniu jest bezpłatny, jednak trzeba się zarejestrować. Szczegóły wydarzenia na stronie www.pan.olsztyn.pl

Spotkanie brokerskie z ekspertami jest częścią projektu pn. „Centrum Badań Środowiska i Innowacyjnych Technologii Żywności dla Jakości Życia”, współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Warmińsko-Mazurskiego na lata 2014-2020.

Obrazek w tresci