Zarzuty dla podejrzanego o zranienie nożem dwóch nastolatków pod olsztyńską galerią

2023-09-28 08:41:29(ost. akt: 2023-09-28 11:39:59)
Zdjęcie jest ilustracją do tekstu

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu

Autor zdjęcia: Zbigniew Woźniak

Zarzuty m.in. usiłowania zabójstwa i spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu przedstawiła olsztyńska prokuratura 18-letniemu Michałowi G. podejrzanemu o zranienie nożem dwóch nastolatków w pobliżu jednej z galerii handlowych.
Jak informowała wcześniej policja, w poniedziałek wieczorem w pobliżu galerii handlowej w Olsztynie doszło do szarpaniny między młodymi osobami, podczas której nastolatkowie w wieku 15 i 17 zostali zranieni nożem. Obaj trafili do szpitala.

W związku z tym zdarzeniem zatrzymano 18-latka. Według policji był on pobudzony, agresywny, stawiał czynny opór, miał znieważyć i zaatakować interweniujących funkcjonariuszy. W środę (27 września) zatrzymany mężczyzna został przesłuchany w prokuraturze i usłyszał zarzuty.

— Michałowi G. przedstawiono zarzuty m.in. usiłowania zabójstwa w tzw. zamiarze ewentualnym poprzez ugodzenie młodszego z pokrzywdzonych w jamę brzuszną i uszkodzenie wątroby, co spowodowało ciężki uszczerbek na zdrowiu. Ciosów zadanych nożem było więcej, jeden z nich trafił 15-latka w ramię — powiedział rzecznik Prokuratury Okręgowej w Olsztynie Daniel Brodowski.

Starszy z nastolatków został zraniony w rękę - biegły z zakresu medycyny sądowej uznał te obrażenia za tzw. średni uszczerbek na zdrowiu.

Podejrzany usłyszał też zarzuty posiadania środków odurzających i naruszenia nietykalności cielesnej zatrzymujących go funkcjonariuszy policji. Podczas przesłuchania nie przyznał się do zarzucanych mu czynów.

— Prokurator skierował do Sądu Rejonowego w Olsztynie wniosek o zastosowanie wobec Michała G. tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy —przekazał Brodowski.

Prokuratura nie wypowiada się na tym etapie śledztwa o bliższych okolicznościach zdarzenia i motywach, którymi kierował się podejrzany.

źródło: PAP/Marcin Boguszewski