Babcia opiekowała się swoim wnuczkiem. W jej organizmie krążyły ponad 3 promile alkoholu

2023-09-27 16:25:09(ost. akt: 2023-09-27 15:07:53)
Zdjęcie jest ilustracją do tekstu

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu

Autor zdjęcia: pixabay

Do izby wytrzeźwień trafiła kompletnie pijana babcia, która miała pod opieką 1,5 rocznego wnuczka. Okazało się, że w jej organizmie krążyły ponad 3 promile alkoholu. O zdarzeniu funkcjonariuszy powiadomił świadek, który zareagował, widząc niebezpieczną sytuację.
We wtorek (26 września) oficer dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie otrzymał zgłoszenie, z którego wynikało, że kompletnie pijana kobieta ma pod opieką małe dziecko.

Do zdarzenia miało dojść na jednym z przystanków autobusowych na terenie miasta.

Z relacji świadka wynikało, że zauważył jak kobieta chwiejnym krokiem mając na rękach małe dziecko przechodziła przez ulicę. Świadek, gdy podszedł do babci zauważył, że jest kompletnie pijana.

41-latka miała problemy z utrzymaniem równowagi, a jej mowa była bełkotliwa. Mężczyzna zareagował natychmiast – zadzwonił na numer alarmowy i powstrzymał kobietę, która z dzieckiem chciała wsiąść do autobusu.

W tym momencie kobieta miała stać się agresywna wobec osób postronnych. Po chwili na miejscu pojawił się policyjny patrol, któremu została przekazana kobieta.

Ostatecznie 1,5 rocznego chłopca przekazano pod opiekę ojca, który był trzeźwy. Natomiast 41-latkę przewieziono do izby wytrzeźwień.

Badanie alkomatem wykazało w jej organizmie ponad 3 promile alkoholu. Policjanci z interwencji sporządzili dokumentację, która trafi do sądu rodzinnego. Zadaniem sądu będzie dokładne zbadanie sytuacji, do której doszło w jednym z olsztyńskich przystanków oraz dokładne sprawdzenie czy nieodpowiedzialna babcia swoim zachowaniem nie naraziła dziecka na niebezpieczeństwo.


W środowym (27 września) wydaniu Gazety Olsztyńskiej m.in.

Starówka zacznie się pod ratuszem
Inwestycja tramwajowa dobiega końca, co oznacza, że odetchnąć mogą przede wszystkim kierowcy. Razem z przewodniczącym Rady Miasta Robertem Szewczykiem i radnym Pawłem Klonowskim wybraliśmy na spacer przez Wysoką Bramę, aby sprawdzić, co się zmieni, a co jeszcze trzeba zmienić.

Dominika Krassowska: głos z Ełku w The Voice of Poland!
Ełczanka Dominika Krassowska oczarowała jury popularnego programu muzycznego Voice of Poland na przesłuchaniach w ciemno i dostała się do programu. Trafiła do ekipy lidera TSA Marka Piekarczyka.

emeryciKażdy chciałby dobrą emeryturę
Zarabiamy mniej niż w innych regionach, mamy więc też niższe emerytury. Na dodatek przeciętna płaca w Polsce jest dzisiaj ponad dwa razy wyższa niż średnia emerytura, którą wypłaca ZUS. Więc kto potrzebuje pieniędzy, powinien pracować też po osiągnięciu wieku emerytalnego.

Jak kupić e-wydanie? Wystarczy kliknąć w zdjęcie jedynki poniżej, lub wejść na kupgazete.pl