To trzeba zobaczyć! Nowe ustalenia serialu "Reset". Tak walczono z polskimi kibicami. "Tusk? Zdrajca to mało powiedziane"

2023-09-27 13:44:56(ost. akt: 2023-09-27 13:48:52)

Autor zdjęcia: screenshot/TVP

Nowy odcinek serialu „Reset” przynosi kolejne, niezwykle ciekawe ustalenia ws. Stosunków między Donaldem Tuskiem a Władimirem Putinem. Ujawniono notatkę z rozmowy między tymi politykami, która dotyczyła walki z polskimi kibicami z okazji Euro 2012.
Dokument, to notatka z rozmowy telefonicznej Tuska z Putinem 19 czerwca 2012 roku. Rozmowa została przeprowadzona na prośbę strony rosyjskiej, a głównym tematem była sytuacja związana z incydentami przed meczem Polska-Rosja.
[tweet]https://twitter.com/michalrachon/status/1706780935478190435/history[/tweet]
W odcinku pojawia się rozmowa z kibicem Legii Warszawa o pseudonimie „Kelner”, który został zatrzymany dwadzieścia cztery godziny po meczu z Rosją.

Chyba jeden ze strażników na Mokotowie powiedział: Ty się ciesz, że jeszcze nie trafiłeś do aresztu w Moskwie, bo możesz trafić. Wszyscy wiedzieli. Po kilku miesiącach jedna z wychowawczyń mówiła, że całe więzienie robi sobie pośmiewisko, że jesteś pierwszym po pięćdziesięciu latach człowiekiem, który siedzi tutaj, a nie został skazany na śmierć. Bo wszyscy, co nienawidzili Rosjan, to tam na dole zostali rozstrzelani

– mówi kibic „Wojskowych”.

Schodząc na spacerniak mijałem cele śmierci. Szedłem drogą, gdzie pięćdziesiąt lat wcześniej szli wielcy polscy bohaterowie, jak „Łupaszka” czy „Nil”

– dodaje.
„Kelner” nie kryje też swojej krytycznej opinii nt. Donalda Tuska.

To mnie upewniło, że nie ma słów, którymi można by określić jak zły jest Donald Tusk. Antypolak. Zdrajca to mało powiedziane. (…) Fajnie, że to się ukazało. Mam dowód, że się nie myliłem. Każdy kto mówił, że Putin kazał mnie aresztować, to wychodzi, że tak

– mówi kibic.

Głos w tej sprawie zabrał też prof. Sławomir Cenckiewicz.

Obaj panowie, jak powiedział kiedyś Donald Tusk, zadbali o ty, by nikt piachu w tryby resetu nie sypał. (…) Kwestia kibiców była jedną z legend do nawiązania kontaktu polskich służb specjalnych RP ze służbami Federacji Rosyjskiej

– przekonuje historyk.

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Cyranka #3111274 28 wrz 2023 18:54

    Wydźwięk artykułów jakie publikujecie na temat Tuska jest jednoznaczny. Wszystkie one mają za zadanie aby go zohydzić. Dobra nie lubicie go. Wasza sprawa. Tyle tylko, że jednocześnie na portalu ukazuje się wiele materiałów, które diametralnie inaczej prezentują prezesa K, a to już świadczy o braku obiektywizmu. Czy nigdy wam nie przyszło nigdy na myśl, że nie jesteście organem jednej tylko opcji politycznej i powinniście być obiektywni?

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz

  2. Ja. #3111259 27 wrz 2023 16:51

    "Reset" to będzie ale po przegranych przez PiS wyborach. A "resetowani" będą "tfórcy" tej serii paszkwili która z prawdą ma niewiele wspólnego - takie SF.

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz