Wracamy do tematu: Czy sklep przy ul. Kołobrzeskiej w Olsztynie straci koncesję na sprzedaż alkoholu?

2023-09-29 08:33:00(ost. akt: 2023-09-29 09:06:38)

Autor zdjęcia: Zbigniew Woźniak

Niedawno informowaliśmy o tym, że przewodniczący Rady Miasta w Olsztynie Robert Szewczyk podjął pierwsze kroki w kierunku wycofania koncesji na sprzedaż alkoholu jednemu ze sklepów na ul. Kołobrzeskiej. Pierwszym krokiem miało być pismo do prezydenta Olsztyna, które teraz doczekało się odpowiedzi.
Kilka tygodni temu do radnego Szewczyka zwrócili się mieszkańcy ul. Kołobrzeskiej w Olsztynie, którzy nie radzą sobie z osobami, które nagminnie spożywają alkohol w ich okolicy. Grupa składająca się głównie z mężczyzn jest często głośna, agresywna i zostawia masę śmieci.

Najbardziej prawdopodobnym źródłem problemy jest jeden ze sklepów przy ul. Kołobrzeskiej, w którym grupka miłośników tanich alkoholi będąc pod wpływem kupuje kolejne trunki. Sprawa ciągnie się już od ponad 2 lat. A mieszkańcy szukają kolejnych możliwości poprawy swojego komfortu życia.

Głosem mieszkańców postanowił zostać przewodniczący Rady Miasta Robert Szewczyk, który zwrócił się do prezydenta Olsztyna w interpelacji o przyjrzenie się tej sprawie. Szewczyk jako jedno z rozwiązań przytoczył możliwość cofnięcia sklepowi koncesji na sprzedaż alkoholu.

— Z pisma mieszkańców [...], które dołączył pan do swojej interpelacji wynika, że interwencje służb porządkowych w okolicy sklepu, który znajduje się przy ul. Kołobrzeskiej 30 są częste i regularne — można przeczytać w odpowiedzi.

Prezydent dodał jednak, że zwróci się do olsztyńskiej policji i straży miejskiej o przedstawienie zestawienia i opisu interwencji, które miały miejsce na tej ulicy. Analiza tych danych pozwoli mu ocenić, czy dowody te będą mogły być wykorzystane w sprawie cofnięcia pozwolenia na sprzedaż napojów alkoholowych.

— Bardzo ważną rolę ma w tej chwili policja. Żeby ta procedura była pewna, miasto bazuje na tym czy były interwencje i zgłoszenia. I jakiej one są kategorii. To ona musi dawać podstawy prawne, żeby miasto mogło działać — skomentował radny Robert Szewczyk w rozmowie z "Gazetą Olsztyńską".

kg

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. SumRed #3111427 4 paź 2023 07:46

    Jak zabierzecie licencje to pijaki bedą kupowac alko w biedronce i dalej tam beda siedziec. To nie sa menele z wózkami, że ochrona ich nie wpusci do sklepu. Zrobicie im nawet przysługę bo w biedronce bedą kupowac taniej alko.

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz

  2. Razkolnikow #3111320 1 paź 2023 18:38

    Mieszkam przy Kołobrzeskiej 28,wielokrotnie dzwoniłem na policję w sprawie agresywnego i głośnego zachowania żuli, policja nigdy nie pojawiła się na osiedlu.

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz