Powrót do starego? Kolejne zmiany w organizacji ruchu w Olsztynie

2023-09-27 10:08:40(ost. akt: 2023-09-27 11:03:02)

Autor zdjęcia: Andrzej Sprzączak

Chociaż olsztyńscy kierowcy są już przyzwyczajeni do zmian, potrafią one przyprawić o ból głowy. Nie inaczej będzie w najbliższy weekend, bo zmiany będą dotyczyły kluczowych skrzyżowań w mieście.
W związku z rozbudową linii tramwajowych w Olsztynie, generalny wykonawca inwestycji poinformował o bardzo ważnych zmianach w organizacji ruchu na skrzyżowaniach ul. Krasickiego z Barcza, ul. Krasickiego z Wilczyńskiego i ul. Wilczyńskiego z Kanta.

Zmiany zaczną obowiązywać w sobotę (30 września) od godz. 22.

Rondo na skrzyżowaniu ul. Krasickiego i Wilczyńskiego zostanie udostępnione do ruchu z otwarciem wlotów z ul. Krasickiego i ul. Wilczyńskiego we wszystkich relacjach.

Przystanki "Świtycz-Widackiej" na ul. Gębika w obu kierunkach, "Kanta" i "D.H. Śliwa" na ul. Kanta oraz "Krasickiego-Wilczyńskiego" na ul. Krasickiego w kierunku ul. Wilczyńskiego zostaną zlikwidowane.


Zostanie wznowione funkcjonowanie przystanków "Gębika" w obu kierunkach.

Dodatkowo, przystanek "Boenigka" na ul. Krasickiego w kierunku Carrefoura zostanie przeniesiony bliżej skrzyżowania z ul. Sobocińskiego z ul. Boenigka.

Od niedzieli (1 października) linie 113, 120, 127, 131, 205, 303 i N01 powrócą na stałe trasy, a linia Z13 zostanie zlikwidowana.

Trasy komunikacji miejskiej ulegną zmianie zgodnie z komunikatem Zarządu Dróg, Zieleni i Transportu w Olsztynie.


W środowym (27 września) wydaniu Gazety Olsztyńskiej m.in.

Starówka zacznie się pod ratuszem
Inwestycja tramwajowa dobiega końca, co oznacza, że odetchnąć mogą przede wszystkim kierowcy. Razem z przewodniczącym Rady Miasta Robertem Szewczykiem i radnym Pawłem Klonowskim wybraliśmy na spacer przez Wysoką Bramę, aby sprawdzić, co się zmieni, a co jeszcze trzeba zmienić.

Dominika Krassowska: głos z Ełku w The Voice of Poland!
Ełczanka Dominika Krassowska oczarowała jury popularnego programu muzycznego Voice of Poland na przesłuchaniach w ciemno i dostała się do programu. Trafiła do ekipy lidera TSA Marka Piekarczyka.

emeryciKażdy chciałby dobrą emeryturę
Zarabiamy mniej niż w innych regionach, mamy więc też niższe emerytury. Na dodatek przeciętna płaca w Polsce jest dzisiaj ponad dwa razy wyższa niż średnia emerytura, którą wypłaca ZUS. Więc kto potrzebuje pieniędzy, powinien pracować też po osiągnięciu wieku emerytalnego.

Jak kupić e-wydanie? Wystarczy kliknąć w zdjęcie jedynki poniżej, lub wejść na kupgazete.pl