W Sępopolu odbyło się spotkanie komendantów i naczelników straży granicznej. Chodziło o ochronę granicy

2023-09-27 18:37:33(ost. akt: 2023-09-27 15:11:25)

Autor zdjęcia: Straż graniczna

W Placówce Straży Granicznej w Sępopolu odbyła się narada komendantów placówek i naczelników merytorycznych wydziałów, odpowiedzialnych za organizację ochrony zewnętrznej granicy UE. Spotkaniu przewodniczył Komendant Warmińsko-Mazurskiego Oddział Straży Granicznej gen. bryg. SG Tomasz Zybiński.
Spotkanie odbyło się w poniedziałek (25 września).

Głównym jego celem było podsumowanie działalności placówek w kontekście realizacji ustawowych zadań w ochronie granicy polsko-rosyjskiej.

Komendant W-MOSG gen. bryg. SG Tomasz Zybiński omówił na nim strategię ochrony granicy państwowej z Obwodem Królewieckim, po uruchomieniu bariery elektronicznej.

Fot. Straż graniczna

Obrady zakończyły się wspólnym patrolem na odcinku służbowej odpowiedzialności PSG w Sępopolu,


W środowym (27 września) wydaniu Gazety Olsztyńskiej m.in.

Starówka zacznie się pod ratuszem
Inwestycja tramwajowa dobiega końca, co oznacza, że odetchnąć mogą przede wszystkim kierowcy. Razem z przewodniczącym Rady Miasta Robertem Szewczykiem i radnym Pawłem Klonowskim wybraliśmy na spacer przez Wysoką Bramę, aby sprawdzić, co się zmieni, a co jeszcze trzeba zmienić.

Dominika Krassowska: głos z Ełku w The Voice of Poland!
Ełczanka Dominika Krassowska oczarowała jury popularnego programu muzycznego Voice of Poland na przesłuchaniach w ciemno i dostała się do programu. Trafiła do ekipy lidera TSA Marka Piekarczyka.

emeryciKażdy chciałby dobrą emeryturę
Zarabiamy mniej niż w innych regionach, mamy więc też niższe emerytury. Na dodatek przeciętna płaca w Polsce jest dzisiaj ponad dwa razy wyższa niż średnia emerytura, którą wypłaca ZUS. Więc kto potrzebuje pieniędzy, powinien pracować też po osiągnięciu wieku emerytalnego.

Jak kupić e-wydanie? Wystarczy kliknąć w zdjęcie jedynki poniżej, lub wejść na kupgazete.pl