Nowa pracownia szpitala miejskiego w Olsztynie

2023-09-28 07:10:00(ost. akt: 2023-09-27 15:02:58)
Miejski Szpital Zespolony

Miejski Szpital Zespolony

Autor zdjęcia: Zbigniew Woźniak

Olsztyński szpital nie ustaje w podnoszeniu jakości usług. We wtorek (26 września) oficjalnie została uruchomiona nowoczesna pracownia endoskopowa.
Pieniądze na nowy sprzęt zostały pozyskane na wniosek złożony przez dyrekcję Miejskiego Szpitala Zespolonego w porozumieniu i przy wsparciu kierownika pracowni endoskopii. Dzięki temu kupiono dwa wysokiej klasy zestawy endoskopowe firmy Olympus.

— To kolejny krok ku skuteczniejszemu leczeniu pacjentów trafiających do naszej placówki — mówi prezydent Olsztyna, Piotr Grzymowicz. — Dziękuję całemu zespołowi za zaangażowanie przy realizacji tego projektu oraz za codzienną służbę na rzecz mieszkańców.

Pracownia została przeniesiona na II piętro budynku szpitala. Teraz mieści się w wyremontowanych pomieszczeniach po Oddziale Chirurgii Klatki Piersiowej.

To kolejny nowoczesny sprzęt, jaki trafił do olsztyńskiego szpitala. Na początku lipca Klinika Reumatologii wzbogaciła się o niezwykle istotne urządzenie do badania gęstości kości - densytometr rentgenowski Horizon.