Małżeństwo z Olsztyna oszukiwało metodą "na meble kuchenne". Prokuratura przedstawiła im 8 zarzutów

2023-09-25 19:00:00(ost. akt: 2023-09-25 15:15:37)
Zdjęcie jest ilustracją do tekstu

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu

Autor zdjęcia: wm.policja.gov.pl

Olsztyńscy policjanci przy współpracy z prokuraturą na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego przedstawili 46-latkowi oraz 42-latce po 8 zarzutów oszustwa. Małżeństwo oferowało wykonanie i montaż mebli kuchennych i nie wywiązywało się z umów.
Do olsztyńskiego sądu wpłynął akt oskarżenia przeciwko 46-latkowi oraz 42-latce, mieszkańcom Olsztyna.

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie przy współpracy z Prokuraturą Rejonową Olsztyn Południe na podstawie przeprowadzonego dochodzenia i zgromadzonego materiału dowodowego przedstawili małżeństwu 8 zarzutów oszustwa.

Do przestępczego procederu dochodziło od maja 2021 roku do kwietnia 2022 roku. Działając wspólnie i w porozumieniu, prowadząc własną działalność gospodarczą, mimo problemów finansowych oferowało wykonywanie mebli kuchennych wraz z montażem.

Zainteresowane osoby kontaktowały się z parą, która po podpisaniu umowy i otrzymaniu zaliczek na wskazany numer konta bankowego, nie wywiązywała się ze zobowiązań.

Łączna suma strat to ponad 130 tysięcy złotych, a pokrzywdzone osoby pochodziły z terenu Olsztyna i powiatu olsztyńskiego.

Zarówno 46-latek jak i 42-latka ze swojego zachowania będą się tłumaczyć przed sądem. Zgodnie z kodeksem karnym za przestępstwo oszustwa grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.


W poniedziałkowym (25 września) wydaniu Gazety Olsztyńskiej m.in.

Nasze wojsko będzie liczyło 300 tys. żołnierzy
— Wojsko Polskie będzie liczyło 300 tys. żołnierzy. Oczywiście jest jeden warunek. Ten kurs, który przyjął rząd PiS, musi by kontynuowany — powiedział na Polach Grunwaldu szef MON Mariusz Błaszczak, który wziął udział w święcie16. Dywizji Zmechanizowanej i przysiędze wojskowej.

Jaka jesień? Słońce i deszcz gwiazd
Lato za nami. 23 września rozpoczęła się jesień. I nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie to, że pogoda ostatnio płata nam figle. Jaka więc będzie ta złota pora roku? Jakie atrakcje meteo szykuje nam jesień?

Dyrektorzy Szpitali w regionie otrzymali promesy na przebudowę SORów.Miliony dla szpitali w regionie
W urzędzie wojewódzkim w Olsztynie dyrektorzy dziewięciu szpitali z Warmii i Mazur odebrali promesy na ponad 67,5 mln złotych. To pomoc rządowa z Funduszu Medycznego na rozbudowę i doposażenie Szpitalnych Oddziałów Ratunkowych.

Jak kupić e-wydanie? Wystarczy kliknąć w zdjęcie jedynki poniżej, lub wejść na kupgazete.pl